Aprilli algusest on e-kinnistusraamatu
andmed täiesti elektroonilised, seega ei pea kinnistu omanik enam tehingute
tegemiseks pangas, notaris või omavalitsuses esitama andmete tõestamiseks
lisadokumente.
Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul võttis e-kinnistusraamatu läbinisti elektrooniliseks viimine aega üle kolme aasta. "E-kinnistusraamatu infosüsteemi hakati kasutama 2005. aasta lõpul ning 2006. aasta algul said esimesed kinnistud endale märke, et andmed omavad ka elektrooniliselt õiguslikku tähendust," rääkis ta.
Õigusliku jõuga märke tegemiseks võrreldi omavahel üle 850 000 kinnistu andmeid paberil ning elektrooniliselt. "Kui need andmed olid identsed, märgiti e-kinnistusraamatu osadele, et elektrooniline registriosa omab õiguslikku tähendust ning edaspidi kandeid enam paberil ei prinditud," selgitas Vali.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?