Valgevene valitsus kavatseb keelata
sideteenuse osutamine ebaseaduslikult sisse toodud telefonidele. Valgevene
prokuratuur tahab telefoniärikad kriminaalvastutusele võtta.
"Püüame leida mobiilioperaatoritega teineteisemõistmise, et sellised telefonid automaatselt välja lülituksid ega hakkaks tööle," vahendas uudisteportaal charter97.org prokuratuuri esindaja Viktor Jusefovitši öeldut nädala teises pooles toimunud pressikonverentsil.
"See "hallide" mobiiltelefonide teema on Valgevenes olnud aruteluks juba mõnda aega," kommenteeris Advokaadibüroo Sorainen Valgevene kontori juht Toomas Prangli Äripäevale. "Põhjuseks on see, et suur osa seal kasutatavatest telefonidest on ebaseaduslikud, sest neid pole ametlikult imporditud ega sertifitseeritud."
Prangli sõnul on Valgevene impordimaksud ja sertifitseerimiskulud suhteliselt suured ja paljud kohalikud elanikud otsivad võimalusi soetada omale telefon välismaalt, mis kohapeal lahti muugitakse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Üheks tõkkeks plaani elluviimisel on, et kuidas eristada välismaalaste seaduslikult kaasa võetud telefone. On raske ennustada, et kas see plaan on ka tegelikult teostatav, kuid ma ei näe, et see avaldaks olulist negatiivset mõju telekomi ettevõtetele. Pigem puhastab see Valgevene mobiilitarvikute turgu," lisas Prangli.
Valgevene meedia andmetel kasutab 90% riigi mobiiliomanikest nn halle mobiiltelefone ja isegi parima tahtmise juures ei saa neid kõiki korraga välja lülitada.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.