28. aprill 2009

Inno ja Irja Tähismaa kodus korraldati läbiotsimine

Andmekaitse inspektsioon korraldas täna Inno ja Irja Tähismaa kodus läbiotsimise, et koguda asitõendeid kaebuste uurimiseks seoses isikuandmete avaldamisega Tähismaade ajaveebis Kohvik.

Alates mullu novembrist on inspektsiooni poole kaebusega pöördunud kokku viis inimest, kes soovivad oma piltide ja eraeluliste andmete avaldamise lõpetamist Tähismaade blogis, seisis andmekaitse inspektsiooni pressiteates.

„Algatasime kaebuste põhjal järelevalvemenetluse, mille käigus koostati Tähismaadele ettekirjutus, et nad lõpetaksid isikuandmete avaldamise,“ sõnas andmekaitse inspektsiooni vaneminspektor Indrek Jürgenson. „Kuna inspektsiooni hoiatusele ei reageeritud ning rikkumiste arv ja ulatus oli inspektsiooni hinnangul suur, algatati veebruari alguses ka väärteomenetlus.“

Väärteomenetluse käigus on üle kuulatud rida tunnistajaid, samuti korraldasid inspektorid läbiotsimise Inno Tähismaa kodus ning võtsid ekspertiisiks kaasa asitõendid. Läbiotsimiseks oli andmekaitse inspektsioonil Harju maakohtu luba.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474