Valitsus kinnitas täna uue põlvkonna internetiühenduse arendamise projekti EstWin, mis peaks 2015. aastaks tooma kõikidesse Eesti kodudesse kvaliteetse internetiühenduse.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles, et see EstWin projekt tähendab, seda, et Eesti kaetakse 100%-liselt lairiba võrguga, mis peaks aastaks 2015 edastama kõikidesse Eesti osadesse kiire ja suure andmemahulise internetiühenduse. "See teenus on sada korda kvaliteetsem kui täna," märkis Parts ja selgitas, et arenenud riikide jaoks on see lähitulevik, et interneti kiirus on kuni 100 Mbit/s. Parts lisas, et sugugi mitte kõik inimesed ei pea sellist ühendust tahtma, riigi ülesandeks on internet teha kättesaadavaks. "Internet peaks olema kättesaadav kõikjal üle Eesti, samasuguse hinnaga nagu Tallinnaski."
"Musta tööd on palju tehtud ja laua taha on saadud kõik tegutsevad sideettevõtted, mis ei ole kerge ülesanne, kuna omavahel ollakse konkurendid," rääkis Parts.
Tema sõnul näeb projekti EstWin kontseptsioon välja, et koos telekomiettevõtetega luuakse sihtasutus, millesse kõik panustavad. Partsu sõnul oleks sellesse vaja investeerida 6 miljardit krooni. "Avalik võim peaks rahastama ühe neljandiku kogu sellest projektist," lisas ta ja märkis, et valitsus jõudis tänasel istungil ka kokkuleppele esmase rahastamise osas.
Projekti EstWin esimese etapina ehitatakse 6640 kilomeetrit fiiberoptilist kaablit ja 1400 võrguühenduskohta hõlmav side alusvõrk (baasvõrk), projekti teises etapis ehitavad operaatorid alusvõrgule juurdepääsuvõrgu tarbijatele, kasutades selleks kaasaegseid tehnoloogiaid, mis tagab kõigile soovijatele lairibaühenduse.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Sarikapärg käes! Rõõmsad sarikalised.
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Hepsor Eesti maajuht Mihkel Mäger.
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
Restate’i uus tegevjuht Anton Kruglov võtab teatepulga üle.
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele