30. juuni 2009
Jaga lugu:

Kohus ei kinnitanud Norby Telecomi saneerimiskava

Harju maakohus teatas 26. juunil oma otsusest jätta võlgades Guido Sammelseljale kuuluva ASi Norby Telecom saneerimiskava kinnitamata.

Norby juhatuse liikme Vadim Šabarovi sõnul oli kohtu otsus üllatav, kuna valdav enamus kreeditore, kelle nõuded moodustavad summaarselt 95% kõigist nõuetest, andsid saneerimiskavale kirjalikult oma heakskiidu.

Rahvusvahelise praktika kohaselt selline kreditoorite üksmeelne konsensus peakski olema peamiseks määravaks teguriks saneerimiskava vastuvõtmisel, teatas Šabarov. Seetõttu otsustas Norby esitada apellatsioonikaebuse Ringkonnakohtusse.

Üheaegselt saneerimisprotsessiga on käimas ka Norbyle kuuluvate andmeside ja IP-kõneside äriüksuste müük Linxtelecom Estoniale. Vastav ostu-müügileping kirjutati ettevõtete poolt alla juuni alguses.

Nii Norby kui Linxtelecomi esindajad kinnitasid, et kohtu otsus saneerimiskava osas ei mõjuta alustatud käitise omandamise protsessi ja mõlemad ettevõtted liiguvad edasi vastavalt kokkulepitule. "Kahe telekommunikatsiooniettevõtte operatsioonide ühendamine toob kaasa olulise positiivse sünergia. Norby Telecomi kliendid saavad osa nii Linxtelecomi rahvusvahelise võrgu võimalustest kui ka 24h klienditoe eelistest," märkis Linxtelecomi Baltimaade juht Erki Urva.

Norby on Guido Sammelselja suuromanduses telekommunikatsiooniettevõte, mis pakub äriklientidele andme- ja kõnesideteenuseid Eestis, Lätis ja Leedus. Sammelselja üle käib praegu Harju maakohtus pankrotiprotsess.

Linxtelecom on rahvusvaheline telekommunikatsiooniettevõte peakorteriga Amsterdamis ja esindustega Ida-Euroopas ja Venemaal. Ettevõte annab kaheksas riigis tööd 120 inimesele. Linxtelecomile kuuluvad suure võimsusega veealused fiiberoptilised sidekaablid Tallinnast Helsingisse ja Stockholmi, mille kaudu toimub üle poole Eesti andmeside välisliiklusest. Tallinnas paikneb ka modernne juhtimiskeskus, milles toimub kogu Linxtelecomi rahvusvahelise võrgu haldus.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee