AS Valnes projekteeris ja paigaldas Riia
Innovatsioonipargi uuele peahoonele sõrmejäljelukustuse. See on esimene
kontorihoone Balti riikides, kus sissepääsu ja vaheuksed avanevad vaid
sõrmejäljega.
Valnes Biolock+ sõrmejäljelukkudest koostatud arvutijuhtimisega lukustussüsteem tagab personaliseeritud sissepääsu hoonesse ning selle osadesse vastavalt hoone haldaja soovitud reeglistikule. Kasutajaõiguste muutmine, uute kasutajate lisamine ja ebavajalike kustutamine on lihtne ja kiire. Kuna kasutusel olevad sõrmejäljelukud toimivad ka iseseisvana, on tagatud sissepääs hoonesse isegi juhtarvuti tõrke ja elektrikatkestuse korral, teatas Valnes.
Biomeetriline lukustus on meetod, mille puhul kasutajaid tuvastatakse personaalselt, mitte neile antud kiipkaardi või võtme alusel. See võimaldab hiljem vajadusel täpselt tuvastada, kes ja millal hoonesse või selle osasse sisenes. Kasutaja identiteedi võltsimine või edasiandmine pole sõrmejäljeluku puhul võimalik, mis tagab kõrge turvalisuse taseme.
Valnese põhitegevuseks on patenteeritud turvalukkude ja lukukaupade tootearendus, komplekteerimine, projektimüük, hulgimüük ja paigaldus Balti riikides ning Soomes. Valnese sidusettevõtete grupi auditeeritud kogukäive 2008. aastal oli 109,6 miljonit krooni ja kasum enne tulumaksu 11,2 miljonit krooni. Grupi koduturuks on Eesti ja Läti, lisaks eksporditakse Soome, Leetu ja Venemaale. Enamusosalus grupis kuulub Alvar Veersalule ja Kuldar Saunale. Grupp annab tööd 30 inimesele.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?