17. detsember 2009
Jaga lugu:

Liikluskindlustuse riskikoefitsiendi kadumine poliisilt ei mõjuta hinda

ERGO loobub liikluskindlustuse riskikoefitsiendi näitamisest poliisil 01.01. 2010, sest see annab vaid osalist infot tariifi kujunemise aluste kohta ja eksitab tarbijaid, kuid liikluskindlustuse hinda see ei mõjuta, teatas ERGO. 

Liikluskindlustuse praktikas on kindlustusmakse arvutamisel juba mitmeid aastaid kasutusel igal seltsil oma reeglid. Seetõttu on riskikoefitsiendi arvutamise alused seltsiti erinevad ja andmed pole võrreldavad.

ERGO kindlustusdirektor Andres Konsapi sõnul ei ühti erineva metoodika kasutamise tõttu ERGO enda kasutuses olevad ja LKFi poolt poliisil näidatavad riskikoefitsiendid. „See tähendab, et hetkel arvestame liikluskindlustuse tariifi seltsi andmete alusel, kuid poliisil kuvame LKFi andmeid. Sellest tulenevalt on riskikoefitsiendi näitamine tarbijat eksitav,“ leiab Andres Konsap.

Samas ei muutu Andres Konsapi teatel riskikoefitsiendi poliisilt kadumisega ERGO liikluskindlustuse tariifid ega ka tariifikujundamise senine põhimõte, et kahjudeta sõites makse väheneb ja kahjude korral suureneb.

ERGO kasutab jätkuvalt tariifi arvestamisel järgmisi näitajaid:

1) sõiduki liik ja sõiduki kasutamise otstarve (sõiduauto, mootorratas, veoauto, buss jms);

2) sõiduki kasutamise peamine piirkond – sõiduki registreerimistunnistusele kantud kindlustusvõtja aadress või sõiduki kasutamisel rendilepingu alusel registreerimistunnistusele kantud rentniku või vastutava kasutaja aadress;3) sõiduki tehnilised omadused – mootori võimsus (kW), veoauto ja haagise registrimass, bussi istekohtade arv. Mida väiksema mootorivõimsusega, registrimassiga või bussi istekohtade arvuga on sõiduk, seda soodsam on kindlustusmakse;4) sõiduki mark ja mudel. Mida harvemini satub sõiduk liiklusõnnetusse, seda soodsam on kindlustusmakse;5) kindlustusvõtja vanus. Erineva vanusega kindlustusvõtjatel on liikluses osalemisel erineva riskitase. Statistiliselt põhjustavad nooremad juhid rohkem kahjusid kui vanemad. Seetõttu on ka kindlustusmakse noorematel juhtidel mõnevõrra kallim kui vanematel juhtidel.6) kindlustusajalugu, mis kehtib igale konkreetsele sõiduk-isik paarile ja näitab, milline on konkreetse sõiduki vastutava kasutaja riskitase tulenevalt kindlustamise ja kahjujuhtumite ajaloost.

Et teha liikluskindlustuse arvestamise aluseks olevad andmed kindlustusvõtjatele paremini nähtavaks, avaneb autoomanikel jaanuari keskpaigast, 15.01.2010 võimalus tutvuda oma sõiduki kindlustusajalooga www.lkf.ee või www.riik.ee portaalis.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee