Eile hilisõhtul kohaliku aja järgi kell 23 lõpetas Ignalina tuumajaam töö. Nüüd tuleb Leedul 35% kasutatavast elektrienergiast sisse osta.
Ignalina tuumajaama sulgemine on Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes katsumuseks, kirjutas veebiportaal EUroobserver. Leedu on ELi peamisi Venemaa kriitikuid. Pärast 25 aastat töötanud ja maailma võimsaima reaktoriga tuumajaama sulgemist kardetakse, et Venemaa kasutab energeetikat kui poliitilist relva.
"Kui meie parlament deklareerib, mis neile ei meeldi, karistavad nad (Venemaa - toim) meid samuti kui Ukrainat," rääkis EUroobserverile üks Leedu diplomaat, kelle nime ei nimetata.
Varem on teatatud, et Leedu ostab pärast Ignalina elektrijaama sulgemist ligikaudu 35% elektrienergiast oksjonitelt, kus osalevad Eesti, Soome, Läti, Venemaa, Valgevene ja Ukraina elektritootjad, kirjutas Lenta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?