Kui aasta alguses pärisid korteriühistud aktiivselt e-aruande kohta, siis praeguseks on enamus ühistuid teemaga kursis, ütles Eesti korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.
"Tõsi, alates 2010 jaanuarist saavad korteriühistud majandusaasta aruandeid esitada elektrooniliselt. Samuti on võimalik reformi esimesel aastal kasutada notari abi juhul, kui elektrooniline võimalus tundub algselt ületamatu," kommenteeris Mardi muudatusi.
Mardi kinnitas, et Eesti Korteriühistute Liidu poole pöörduti e-aruannet puudutavate küsimustega sageli aasta alguses, kuid praegu pole pöördumisi enam kuigi palju. "Loodan, et enamik ühistuid on teemaga kenasti kursis," sõnas ta.
Mardi ei osanud öelda, kui palju ühistujuhte e-aruande esitamisega totaalselt hätta jääb.
"Raske hinnata, oluline, et ühistus on raamatupidamist tundev inimene, ega juhatuse liige ei peagi aruannet ise sisestama, selleks võib anda volituse raamatupidajale. Tuginedes raamatupidajate hinnangule ei ole selles midagi mõistusevastast, pigem ühtlustub aruandlus ja korteriühistute raamatupidamine muutub ühetaoliseks," lausus Mardi. "Reeglina on ühistute majandusaasta jaanuari algusest-detsembri lõpuni, seda näitab aeg juuni lõpus, kas tekivad suured mured."
Mardi avaldas arvamust, et seotud isikutega tehtud tehingumahtude avaldamisest suuremat tüli ei tõuse. "Mina küll ei prognoosi kohtuasjade kasvu seoses elektroonilise aruandlusega," ütles ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tallinn on läbi tegemas suurt muutust.
Peatänava projekt, mis muudab südalinna jalakäijasõbralikumaks ja äriliselt atraktiivsemaks, on lõpuks taas päevakorras. See tähendab, et kesklinna kinnisvara saab uue väärtuse – ja just praegu avaneb haruldane võimalus omada äripinda, mis asub selle arengu südames.