Töövaidluskomisjon otsuse järgi tuleb vanglate peakaplani ehitusfirmal maksta Vladimir Matrossovile saamata jäänud töötasuks 5518 krooni ning hüvitiseks ühe kuupalga ehk 12 385 krooni. Nikolai Tšerevatõi kasuks mõistis töövaidluskomisjon Renovo Ehituselt saamata jäänud palgasumma 4318 krooni, lisaks hüvitise 12 385 krooni.
Kolmas töövaidluskomisjoni pöördunud töötaja Oksana Ussova, kes töötas Milleri alluvuses neli päeva, peaks Renovo Ehituselt saama töötasu 2614 krooni ja hüvitiseks 5760 krooni.
Milleri kinnitusel pole ta otsusega nõus ja kavatseb selle kohtus vaidlustada. "Ma ei aktsepteeri töövaidluskomisjoni otsust, kuna olen jätkuvalt seisukohal, et tegemist ei olnud töölepingusuhtega," rääkis ta.
Renovo Ehitus väikeettevõttena ei palganud Milleri sõnul koosseisulisi töölisi, vaid ostis teenust sisse kas teistelt ehitusfirmadelt või sõlmis eraisikutega töövõtulepinguid. "Töövaidluskomisjoni pöördunud avaldajad tegid aadressil Nunne 8 oma töid ebakvaliteetselt. Ebakvaliteetse töö tõttu pöördus peatöövõtja Aja Nägu esindaja korduvalt nii kirjalikult kui ka suuliselt Renovo Ehitus poole nõudega puudused kõrvaldada," selgitas ta.
Milleri ütlusel nõudis Renovo Ehituse esindaja juba esimesel töönädalal ning korduvalt ka hiljem puuduste kõrvaldamist, kuid seda ei tehtud. "Lisaks avaldajad ise kinnitasid töövaidluskomisjoni istungil, et on osa tööde eest juba tasu saanud," põhjendas Miller.
Dokumente ei kontrollitud
Mõlemad pooled kinnitasid töövaidluskomisjonis, et Miller maksis töötajatele osa palgast sularahana. Komisjon ei pidanud vajalikuks kontrollida, kas kassa väljamineku dokumentidel on allkiri.
"See, et osa palka makstakse inimestele nii sularahas kui ka pangaülekandega, on ehituses kahjuks igapäevane, praktiliselt igas avalduses on selline olukord. Tööinspektsioonis on tavaks, et kui tegemist on tõsisema ümbrikupalga juhtumiga, siis pöördume maksu- ja tolliameti poole. Kõnealuse juhtumi puhul MTAsse ei pöördutud, kuna summad olid väikesed," selgitas inspektsiooni avalike suhete juht Kadri Kasterpalu.