Kiviõli linnapea Dmitri Dmitrijevi sõnul teavad nad, et Kiviõli Keemiatööstusel võib põlevkivi otsa saada, sellepärast tegi linn pöördumise ministeeriumide poole, et küsida, mis saaks sel juhul linnast.
„Varude seisu ei oska ka linn hinnata, seda peaks hindama keskkonnaministeerium,“ kommenteeris Dmitrijev.
„Kuna meil päris kõiki andmeid ei ole, siis me tahamegi sellistes küsimustes abi ministeeriumitelt, et nad tagaks linnale stabiilsuse,“ lausus Dmitrijev.
Linn oma tasemel sellesse protsessi sekkuda ei saa, lisas ta.
Kiviõli Keemiatööstus varustab linna keskküttega. „See tähendab seda, kui nemad panevad tööstuse kinni, siis me peame hakkama kütma gaasiga, mis tähendab järsku hinnatõusu tarbija jaoks ning samuti tekitas sulgemine suure töötutelaine, sest Kiviõlis ei ole töökohti,“ nentis Dmitrijev, lisades, et tegu on sotsiaalmajandusliku küsimusega.
Kiviõli keemiatööstuse põlevkivi varud on otsakorral, kuid kaevandamist laiendada ei saa, sest ettevõtet ümbritsevad põlevkiviväljad on eraomanike valduses, maade ostuks ettevõttel aga vahendeid ei ole.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.