Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) haldusdirektori Elari Udami sõnul on kinnisvarahaldajate garantiifondi loomise idee veel liiga toores ja selle loogika küsitav.
"Antud juhul on probleemiks korteriomanike võlgnevused ja seega oleks pisut kummaline, kui haldusfirmad hakkaksid oma vahenditest klientide võlgnevusi katma," ütles Udam.
"Pigem peaks selline fond olema korteriomanike endi poolt loodud või kui riik soovib garantiisid, peaks riik selle ka ise looma. Viimane ei oleks muidugi päris õige lahendus, kuna kinnisvara on siiski vara ja riik ei peaks otse varaomanikke toetama. Pigem on see õigusliku ruumi küsimus, kuidas mõjutada võlgnikke nii, et teised ei kannataks," lisas ta.
"Hetkel on õhku visatud mõte luua nn solidaarne riskifond, mida kasutakse juhul, kui kellelgi tekib probleem. Seega maksavad konkurendid kaudselt kinni üksteise ebapädeva tegevuse ja see on kindlasti ebaõiglane korrektsete firmade suhtes, rääkimata kuritarvituste spekulatsioonidest," selgitas Udam.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Ehk oleks korrektsem ja õiglasem olemasoleva kindlustussüsteemi kaudu seda probleemi lahendada," küsis RKASi haldusdirektor.
Elari Udam ei osale täna kinnisvarahaldajate ja hooldajate liidu ümarlaual, kus Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi väljakäidud haldusfirmade kinnisvarafondi ideed arutatakse.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.