Kõik sõltub ikkagi tehingu kasumlikkusest, ütles ASi Infotar juhatuse esimees Ain Hanchmidt, kommenteerides Eesti Energia tehingut, millega osteti USA põlevkiviarendusega tegeleva ettevõtte Oil Shale Exploration Company (OSEC) kõik aktsiad.
"Ma ei tea selle tehingu hinda ega seda, palju sinna investeeritakse. Aga kui on mingit tehnoloogiat, mida suudetakse müüa ja mis toob Eesti Energiale kasumit, siis see on väga hea tehing," kommenteeris Hanschmidt.
Ta lisas, et hea ei oleks see, kui Eesti tarbija peaks Eesti Energia tehingud kinni maksma, aga kui see tekitab vastupidise efekti, ehk Eesti Energia kasum paneb elektri hinna langema, on tegemist väga positiivse asjaga.
OSEC on põlevkivi arendusprojektidega Utah' osariigis tegelenud alates 2005. aastast, firmale kuulub osariigi suurim eraomandis olev kompaktne põlevkivivaru. Eesti Energia eesmärgiks on Utahs paiknevate varude baasil välja arendada põlevkivitööstus võimsusega kuni 57 000 barrelit põlevkiviõli päevas, teatas Eesti Energia.
Tehingu sõlmimise järel omandab Eesti Energia põlevkivivarud hinnangulise suurusega 3,1 miljardit tonni ning selles sisalduva õli kogus ulatub 2,1 miljardi barrelini. Projekti arendus kuni ehituse alguseni võtab tänase parima teadmise kohaselt aega neli aastat ja ehitus ise seejärel 3-4 aastat.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?