Euroopal on suur potentsiaal vähendada oma sõltuvust Venemaa ja Lähis-Ida gaasitarnetest, kinnitab reedel avaldatud raport.
Enne seda tuleb aga lahendada rida probleeme – sealhulgas keskkonnaküsimusi, enne kui n-ö mittetraditsioonilised gaasivarud käiku saab lasta, refereerib raportit ajaleht Financial Times.
USA energiainfo ameti läinud kuul avaldatud raporti järgi on Euroopas tehniliselt võimalik ammutada kuni 624 triljonit kuupjalga kildagaasi (USAs võrdluseks 862 triljonit kuupjalga). Reedel avaldatud Euroopa energia ja ressursside varustuskindluse keskuse (Eucers) raporti järgi suudaks Euroopa teoreetiliselt katta oma gaasivajaduse ise veel vähemalt 60 aasta jooksul.
Mittetraditsioonilistest allikatest ammutatud gaas võib saada ajavahemikul 2015-2030 suurimaks väljakutseks traditsioonilistele eksportijatele nagu Venemaa, kirjutab raport.
Mitmed maailma suurimad naftafirmad on Euroopas juba maid hankinud, et gaasitootmist alustada. Chevron loodab esimese puuraugu puurida Poolas veel sel aastal, ExxonMobil on puurauke teinud Saksamaa loodeosas 2008. aastast.
Suurest potentsiaalist hoolimata on kildagaasi tootmisel siiski suuri takistusi. Eelkõige keskkonnaprobleemid – Euroopa on asustatud palju tihedamalt kui USA, kus kildagaasi tootmine on energiaturul revolutsiooni tekitanud. Ala reguleerivad seadused on Euroopas alles puudulikud, viitab Eucersi raport. Ning eraldi keeruline ja lahendamist vajav teema on omandiõigused.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?