17. juuni 2011

Elering renoveerib 7,2 miljoni euroga alajaama

Elering ja Empower kirjutasid alla 7,2 miljoni euro ulatuses lepingu Eesti Elektrijaama alajaama renoveerimiseks. Tööde lõpetamise tähtaeg on 30.11.2013.

Eesti Elektrijaama alajaama näol on tegemist ühe riigi tähtsama alajaamaga, mille tehnilisest seisukorrast sõltub kogu Eesti elektrisüsteemi töökindlus. Seda seetõttu, et sellega on ühendatud nii Lääne-Eestit ja Tallinna kui ka Lõuna-Eestit elektriga varustavad 330 kV elektriliinid. Alajaam on ka oluline transiidi sõlm, sest ühendab omavahel läbi 330kV õhuliinide Venemaa ja Läti elektrivõrke, teatas Elering.

Renoveerimise käigus vahetatakse välja kõik olemasolevad amortiseerunud jaotla seadmed, sealhulgas eriti ebatöökindlad ja kulukad suruõhk lülitid ning ehitatakse uus alajaama juhtimishoone. Lisaks Eleringile kuuluva jaotla renoveerimisele ehitatakse antud töövõtulepingu raames välja ka uued lahtrid Eesti Energia Narva Elektrijaamad AS-i tootmisseadmete jaoks.

Elering on Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474