• 04.07.11, 12:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia varjab hinnatõusu

Eesti Energia jääb vastuse võlgu, kui palju tõuseb elektrihind.
„Otsustasime, et me ei hakka lugejat eksitama erinevate numbritega. Tähtis on see, kui suur on selle (hinnatõusu) lõppmõju ning see on 6%,“ kommenteeris Eesti Energia (EE) pressiesindaja Marina Bachmann elektriarve suurenemist.
Ta lisas, et EE ei tea praegu veel isegi, kui palju hind täpselt tõuseb, sest konkurentsiamet peab seda taotlust veel analüüsima.
„Praegu on õige rääkida selle mõjust lõpptarbija arvele,“ lausus Bachmann ning lisas, et peale elektri enda hinna muutuvat ka põlevkivi hind, müügimarginaalid ning võrgutasud. „Ühist numbrit ei ole ning ainult elektrist ei ole mõtet rääkida, sest siis peab rääkima ka teistest numbritest,“ märkis ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Bachmanni sõnul olevat oluline vaid see, et tavakodaniku kuine elektriarve suureneb keskmiselt 6% ehk umbes 1,6 eurot.
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ütles reedel e24-le, et EE taotluse järgi tõuseks lõpptarbija elektrihind 8,5-9,5%.
Bachmann ei osanud aga öelda, kas see arv on umbkaudseltki õige. „See oleneb sellest, milliseid muutusi me vaatame. Meie jaoks on tähtis see, et taotleme seda, et kõikide muutuste tulemusena muutuks keskmine elektritarbija arve Kodu 1 paketis 6%,“ lausus Bachmann.
Bachmann lisas, et konkurentsiametile tegi EE väga detailse taotluse. „Seal on lahti löödud kõik kulud, mis on elektri tootmisega seotud."
„Minu seisukoht on see, et tavalugejal ning tarbijal ei ole nendest arvutustest kasu. Need arvutused on tehtud spetsialistide jaoks ning konkurentsiamet ütles, et neil on pool aastat aega nende analüüsimiseks,“ sõnas Bachmann.
Ta lisas, et kuna hinnatõus ei tule enne uut aastat, saab numbritest põhjalikumalt rääkida alles pärast konkurentsiameti analüüsi ja otsust.„Me ei saa rääkida praegu tõusust, vaid sellest, et oleme sisse viinud taotluse muutuste analüüsimiseks,“ teatas Bachmann.
EE esitas  konkurentsiametile analüüsimiseks põlevkivi ja elektrienergia hinnad ning müügimarginaali. Eesti Energia Kaevanduste ja Narva Elektrijaamade hinnad on kulupõhised ning nende ülevaatamise vajaduse tingib keskkonnamaksude tõus. Uued hinnad jõustuvad kõige varem 2012. aasta alguses. Kõikide muudatuste tulemusena tõuseks taotluse kinnitamisel levinuimas Kodu 1 hinnapaketis tarbija keskmine kuuarve ca 1,6 eurot ehk ligi 6%.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Viimased uudised

Uudised
  • 06.11.25, 15:34
Pärnusse kavandatakse Baltikumi esimest e-metanooli tehast
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Uudised
  • 06.11.25, 10:26
Hiiliv müra peletab kliendid ja töötajad äripindadelt
Arendaja, siin on mitu mõttekohta
Uudised
  • 06.11.25, 10:02
Nordecon andis käibes ja kasumis tagasi
Uudised
  • 06.11.25, 09:59
Merko kaotas kasumist 45%, aga näeb häid märke
Uudised
  • 06.11.25, 08:45
Riia ärikvartali arendaja V võlakirjade emissioon jäi loodetule alla
Kaasatud vahendid kasutatakse peamiselt olemasolevate võlakirjade refinantseerimiseks Leedus ning käimasolevate ehitustööde jätkamiseks
Uudised
  • 06.11.25, 07:00
Eluasemeturg kogub hoogu
Uudised
  • 06.11.25, 06:30
Taas selgus Tallinna uute eluasemete müüjate pingerida
Aga kuidas läheb järelturul? Uuri järele!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele