Gazpromi osalus Saksa ühes suuremas energeetikafirmas RWE saab olema üks põhiteema homme algavatel Vene-Saksa valitsuskõnelustel.
Pärast Saksamaa loobumist tuumaenergiast muutub Vene gaas järjest olulisemaks. Väidetavalt ei ole plaan Gazpromi osalusest RWEs olnud veel kunagi nii konkreetne kui nüüd. Venelased on juba sõlminud RWEga parnterluslepingu söe- ja gaasielektrijaamade ehituseks. Gazprom sooviks aga enamat. Saksamaa on seni Gazpromi osalusest keeldunud, kuna kardetakse Saksamaa energiavarustuse sattumist liialt suurde sõltuvusse Kremlist.
Vene-Saksa valitsuskonsultatsioone peetakse juba 13. korda.
Plaanis on sõlmida rida kaubanduskokkuleppeid, juttu peaks tulema ka inimõigustest ja Venemaa sisepoliitilisest olukorrast enne tuleval aastal toimuvaid presidendivalimisi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Suhteid varjutab Venemaa peaministrile Vladimir Putinile andmata jäänud Quadriga auhind, mille vastu avalikkus ägedat protesti avaldas.
Saksa majanduse idakomisjoni esimees Eckhard Cordes ütles intervjuus Reutersile, et venelasi nähakse Saksamaal investoritena sama meelsasti kui ameeriklasi ja prantslasi.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.