18. juuli 2011

Gazprom loodab murda Saksa turule

Gazpromi osalus Saksa ühes suuremas energeetikafirmas RWE saab olema üks põhiteema homme algavatel Vene-Saksa valitsuskõnelustel.

Pärast Saksamaa loobumist tuumaenergiast muutub Vene gaas järjest olulisemaks. Väidetavalt ei ole plaan Gazpromi osalusest RWEs olnud veel kunagi nii konkreetne kui nüüd. Venelased on juba sõlminud RWEga parnterluslepingu söe- ja gaasielektrijaamade ehituseks. Gazprom sooviks aga enamat. Saksamaa on seni Gazpromi osalusest keeldunud, kuna kardetakse Saksamaa energiavarustuse sattumist liialt suurde sõltuvusse Kremlist.

Vene-Saksa valitsuskonsultatsioone peetakse juba 13. korda.

Plaanis on sõlmida rida kaubanduskokkuleppeid, juttu peaks tulema ka inimõigustest ja Venemaa sisepoliitilisest olukorrast enne tuleval aastal toimuvaid presidendivalimisi.

Suhteid varjutab Venemaa peaministrile Vladimir Putinile andmata jäänud Quadriga auhind, mille vastu avalikkus ägedat protesti avaldas.

Saksa majanduse idakomisjoni esimees Eckhard Cordes ütles intervjuus Reutersile, et venelasi nähakse Saksamaal investoritena sama meelsasti kui ameeriklasi ja prantslasi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474