Põllumehed kindlustavad kogu tehnika, sest see on liisitud, kuid õnneks pole ükski traktor vee alla jäänud, rääkis Tartumaa Põllumeeste Liidu juht Jaan Sõrra.
"Põllumeestel peavad olema kõik asjad kindlustatud, sest masinad on liisitud. On vaja nii liiklus- kui kaskokindlustust, kuid põllul pole ühtegi traktorit vee alla jäänud," ütles Sõrra. Tema sõnul saab Eestis kindlustada veel kariloomi. Võib-olla saaks ka teravilja kindlustada, aga seda pole aastaid tehtud.
"Hispaanias, kus enamus põldudest on viinamarja all, on näiteks põldudepõhine kindlustus. Seal on kindlustusfirmadel teada põldude saagid ning on olemas eraldi firmad, mis saagikuse ning kahju määravad," rääkis Sõrra põllumeeste elust mujal maailmas. "Eesti põllud on väga väikesed ning kindlustus tuleks seetõttu mõttetult kallis. Ega me polegi väga nutnud, et saaki ei kindlustata, hoiame selle raha kokku."
Kindlustusseltside liit ütles, et Tallinna Tuukri tn piirkonna võib võrdsustada Soomaaga, kus alatasa uputab ehk uputuskahju pole ootamatu ning seega pole ime, kui ses kandis uputuse vastu üldse ei kindlustata ja ohvrile kahju ei hüvitata.
Äripäev küsis erinevatelt inimestelt, mille vastu on nad oma vara kindlustanud ja kas teavad täpselt, mida kindlustus hüvitab, mida mitte.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?