4. august 2011

Gaasiturgu hakkab Eleringis arendama Janek Parkman

Augusti algusest asus Eleringi gaasituru arendamise projektijuhina tööle Janek Parkman, kelle põhiülesandeks on Eesti gaasituru arendamiseks vajalike tegevuste läbiviimine, teatas ettevõte. 

Janek Parkman on aastatel 1999-2009 töötanud AS Viru Keemia Grupp juhatuse esimehe ametikohal. Viimasel paaril aastal on ta tegelenud erinevate ettevõtete konsulteerimise ja nõustamisega ning olnud Eesti Energia AS nõukogu liige.

Seoses Eleringi tööle asumisega on ta esitanud avalduse Eesti Energia nõukogust lahkumiseks. Parkman on lõpetanud Estonian Business Schooli rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseõppe ning Stockholmi Majandusülikooli magistriõppe ärijuhtimise erialal.

Vabariigi Valitsus tegi eelmise aasta novembris Eleringile ülesandeks arendada ettevõttes välja gaasialane kompetents. Eleringi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning ettevõtte Pöyry Management Consulting (UK) Ltd koostöös valmib käesoleva aasta oktoobri lõpuks Eesti gaasituru liberaliseerimise plaan. Kava koostamisel konsulteeritakse ministeeriumide ja teiste riigiasutustega, samuti erinevate turuosalistega, sealhulgas Eesti Gaasiga.

Valmiva gaasituru liberaliseerimise kava eesmärk on anda globaalse gaasituru võimalike arengute valguses vastus Eesti gaasituru arendamise võimalustest ja mudelitest, ülekandesüsteemi eraldamisest tootmise- ja müügitegevusest ning vajalikest infrastruktuuri investeeringutest gaasimajanduses. Samuti analüüsitakse erinevate tariifimudelite kasutamise mõjusid.

Elering on Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus.

Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474