Nii kirjutab Nokia endine juht oma blogis. Tegelikult on Stephen Elop veelgi hullem, väidab kirjutaja.
Stephen Elop on Nokia tegevjuhina teinud ajalooliselt palju kahju oma ettevõttele, kirjutab Nokia eksdirektor, praegu tehnoloogiakonsultandina tegutsev Tomi Ahonen oma blogis, mida vahendab Iltasanomat.
Ahoneni järgi on Elop korranud kaks kuulsat tegevdirektori viga. Ahonen lansseerib mõistega "Elop-efekt", mis on kombinatsioon nn Osborne- ja Ratner-efektidest.
Lisaks sellele, et Elop teatas Nokia vahetamisest Symbiani ja MeeGo operatsioonisüsteemid Microsofti operatsioonisüsteemi vastu (
Osborne efekt), kirus ta ka ettevõtte oma operatsioonisüsteemide konkurentsivõimetust (
Ratner efekt).
Osborne-efektile sarnase vea tegemine nõuab kvalifitseerimata tegevdirektorit. Oma toodete kutsumine rämpsuks nõuab aga kolossaalset idiooti tegevjuhiks. Nüüd on meil aga uus standard äärmiselt asjatundmatule ja mainet kahjustavale ärijuhtimisele: Elop-efekt, kus tegevjuht kutsub oma tooteid konkurentsivõimetuteks ning samal ajal teatab liikumisest uuele platvormile, mida momendil aga müügis pole. See on aga kiireim viis ettevõte hävitada.
Ahoneni hinnangul hakatakse järgnevatel aastakümnetel Elop-efekti õppima majandusteaduste kursustel just selle näite põhjal, tuues seda välja kui ühte kahjulikumat suurettevõtte tegevdirektori avaldust. Ahonen nõuab, et Elop tuleb viivitamatult Nokia juhatusest vallandada.
Tomi Ahoneni inglisekeelne originaalartikkel on leida
siit lingist.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?