Kui riigikogu liikmed otsustatavad solidaarsuspõhimõttel palgatõusust loobuda, siis mina olen selleks igati valmis, kinnitas riigikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Kajar Lember.
Tänane Postimees kirjutas, et ehkki riik on otsustanud edasi lükata kõrgemate riigiametnike palgatõusu, on riigikogu saadikutel lootust saada palgatõusu, sest põhiseadus keelab neil oma palku muuta. Äripäev küsis täna päevaküsimusena riigikogulastelt, kas nad oleksid nõus loobuma seadusega ettenähtud palgatõusust.
„Olgem ausad, eks see natuke kummaline on, et kui me ühelt poolt peame kärpima, siis mingi seadus näeb kellelegi palgatõusu ette,“ tunnistas Lember. „Kui riik peab täna kärpima, siis tuleb ka riigikogu liikmetel väga tõsiselt vaadata nendele asjadele otsa.“
Rahandusminister Jürgen Ligi tegi järgmise aasta riigieelarve koostamise käigus valitsusele ettepaneku lükata edasi kõrgemate riigiametnike palka määrava seaduse jõustumine, mispeale oleks märgatavalt tõusnud teiste seas nii presidendi kui ka peaministri palk, kirjutas Postimees. Palgatõusu edasilükkamisega ühe aasta võrra loodab riik säästa 2,6 miljonit eurot.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Riigikogu liikmete palgakorraldust hakkab 2012. aastast reguleerima kõrgemate riigiteenistujate ametipalkade seadus,“ kinnitas parlamendi esimees Ene Ergma. Arvestades riigikohtu 2009. aasta 23. veebruari lahendit ei ole Ergma sõnul praegusel parlamendil kehtiva põhiseaduse järgi võimalik oma palgakorralduse muutmist otsustada.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tallinna külje alla kerkiv Järvekella elamurajoon on näide, kuidas konstruktiivne koostöö ja tänapäevane tehnoloogia muudavad ehitusprotsessi tõhusamaks, keskkonnasõbralikumaks ja kvaliteetsemaks. Seitsmest A-energiaklassi ridaelamust koosnev arendus valmib ehitusettevõtte Rand ja Tuulbergi ning arendaja LAAM Kinnisvara koostöös. Esmakordselt Eestis kasutatakse ehitusel 100% roheelektrit ja hooned valmivad Welementi tehases toodetud puit-elementidest.