Välisminister Urmas Paet ütles täna New Yorgis ÜRO kõrgetasemelisel tuumaohutuse teemalisel kohtumisel, et Jaapanis Fukushima tuumajaamaga juhtunu oli oluline häirekell kogu maailma tuumatööstusele.
"Fukushima tuumajaamas toimunu näitas, et isegi väga kõrgelt arenenud tuumatehnoloogia ja kõrgete ohutusstandarditega riigis on õnnetused võimalikud ning seda riski ei saa alahinnata," sõnas ta oma kõnes.
Paet märkis, et tuumaenergia osakaal maailma energiatootmises tulevikus eeldatavalt kasvab. "Paljud riigid ei loobu tuumaenergia tootmisest, sest see aitab neil vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid," lisas ta. "Ka Eestile on tähtsad võimalikult mitmekülgsed energiaressursid," ütles Paet.
Eesti välisminister rõhutas, et tuumaohutuse suurendamiseks on väga oluline koostöö Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuriga ning lähtudes Fukushima õppetunnist parandada valmisolekut katastroofide ärahoidmiseks. "Praegu on oluline kindlustada läbipaistvus ning taastada usk tuumaenergiasse," lisas Paet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
ÜRO peasekretär Ban Ki-mooni poolt kokku kutsutud kõrgetasemelise tuumaohutusteemalise kohtumise eesmärk on rahvusvaheline arutelu tuumaenergia rahumeelseks ja ohutuks kasutamiseks.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?