• 30.10.11, 16:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uued tuuled tuuleparkides

Tänapäeval tehakse suuri jõupingutusi alternatiivsete energiaallikate leidmiseks, mis võiksid asendada naftat, sütt ja gaasi. Üheks populaarsemaks võimaluseks on tuuleenergia. Kuid elektrituulikud võivad olla palju enamat kui vaid üksikud kõrged mastid rahulikult pöörlevate tiivikulabadega, kirjutab Äripäeva ajakiri Imeline Teadus / Tarkade Klubi.
Mitmel pool üle kogu maailma töötatakse praegu pingeliselt tuule taltsutamise uute meetodite loomisel. Ideede skaala ulatub heeliumiga täidetud balloontuulikutest ja suurtest tuult püüdvatest kevlarpurjedest kuni süsinikfiibermastide metsani, mis tuules kõikumisega elektrit toodavad.
NASA aeronautikasüsteemide analüüsi osakonnas (Aeronautical Systems Analysis Branch) töötava tuleviku tuuleenergia spetsialisti Mark D. Moore sõnade kohaselt on uute tuuleenergiaprojektide hulgas nii geniaalseid pioneerprojekte kui ka õnneotsijate optimistlikke lahendusi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

“Kõik, mida me näeme, ei ole ühtemoodi tõsiselt võetav. Kuid tegelikult on palju inimesi, kelle tööd rajavad teed tehnoloogia valdkonnas, mis võib radikaalselt muuta meie tuulenergia kasutamise võimalusi,“ ütleb ta ja näitab meile ühte põnevat lahendust. See on kõrgel õhus hõljuv tuulik. “Õhus hõljuvatel tuulikutel võib olla suur tulevik, sest kõrgustes on tuule kiirus palju suurem ja püsivam. Kõrguse suurenemisel 80 meetrist kuni 500 meetrini tõuseb tuule kiirus poolteist kuni kaks korda ja 10 000 meetri kõrgusel on see 80meetrisest algkõrgusest juba 10 korda suurem,“ ütleb ta.
Ajakirja Imeline Teadus/Tarkade Klubi 2011. aasta novembri number tutvustas lugejatele tosinat uut tüüpi tuuleenergia tootmise moodust. Mõned neist lahendustest on alles joonestuslaual, kuid teised jällegi juba kasutuskõlbulikud. 
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Viimased uudised

Uudised
  • 13.06.25, 16:00
Tallinn jagab korteriühisutele varjumiskohtade rajamiseks raha
Uudised
  • 13.06.25, 14:47
Everaus pani nurgakivi Eesti suurimale kontaktivabale miniladude hoonele
Uudised
  • 13.06.25, 10:28
2 GALERIID: Endover võttis Volta HUBilt sarikapärja maha
Vaata esinduslikke galeriisid, mis toimus, toimub ja mis sinna kõik tuleb!
Uudised
  • 13.06.25, 09:36
Tallinn peab taas linnaruumifestivali
Uudised
  • 13.06.25, 08:45
Rahulolu koduga oleneb nii vanusest, haridusest kui piirkonnast
Uudised
  • 13.06.25, 08:00
Algis Liblik: investoreid täna aja tikutulega taga
TOP
  • 13.06.25, 05:30
Kinnisvarahalduse ja korrashoiu palgamaksjad said pigeritta
Esikolmikus saadud töötasu käib teistest kaarega üle. Ent Ka üldiselt on töötasud väärikad. Vaata - millist palka küll kellegi juures maksti!
Uudised
  • 12.06.25, 14:19
Riigiarhitekt pani paika 4 esimest fookust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele