Prokuröride palka suurendav eelnõu jõuab lõpphääletusele, teatas riigikogu pressitalitus.
Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata põhiseaduskomisjoni algatatud prokuratuuriseaduse muutmise seaduse eelnõu (126 SE) riigikogu täiskokku teisele lugemisele 6. detsembril ja kolmandale lugemisele 7. detsembril, juhul kui teine lugemine lõpetatakse. Muudatusettepanekuid eelnõu teiseks lugemiseks ei laekunud.
Eelnõuga suhestatakse kohtunike ja prokuröride palgatase nii, nagu see on sätestatud kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduses. Tulenevalt nimetatud seaduse §-st 3 on Riigikohtu esimehe ametipalga koefitsient 1,0, riigikohtu kohtuniku ametipalga koefitsient 0,85, ringkonnakohtu kohtuniku ametipalga koefitsient 0,75 ning maakohtu kohtuniku ametipalga koefitsient on 0,65. Eelnõu määrab riigi peaprokuröri ametipalga koefitsiendiks 0,85 ehk ühe astme võrra allapoole esikohtuniku palgataset. Seeläbi saab riigi peaprokuröri ametipalga koefitsient võrdseks riigikohtuniku ametipalga koefitsiendiga ning selline kohtunike-prokuröride palgasuhe on kasutusel ka mujal Euroopas.
Praegu kehtiva seaduse kohaselt kehtestatakse prokuröride palgaastmed vabariigi valitsuse määrusega ning need jäävad mitme astme võrra allapoole kohtunike palgataset.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seadus jõustub 1. jaanuaril 2013.
Käesoleva eelnõu algatas põhiseaduskomisjon rahanduskomisjoni ettepanekul, et lahutada antud teema nn kobareelnõust (100 SE).
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.