Moody’se reitingukärbe avaldab meie finantskuludele piiratud mõju, märkis Eesti Energia finantsjuht Margus Kaasik.
„Otsene mõju Eesti Energia finantskuludele on piiratud, kuna juba varasemalt oli S&P andnud Eesti Energiale reiting madalam, nüüd on Moody´se Baa1 ja S&P BBB+ samal tasemel. Teoreetiliselt võib ühe astme võrra erinev reiting omada lisatoetust, aga konservatiivsed võlakirjainvestorid arvestavad rohkem madalamat reitingut,“ rääkis Kaasik reitingu langetamise mõjust ettevõttele.
Tema sõnul ei mõjuta madalam hinne ka projektide tasuvusaega. „Projektide tasuvusaeg ei sõltu otseselt finantseerimisest, vaid projekti investeeringust ning selle genereeritavast rahavoost.“
„Kliendi elektriarve ei ole seotud Eesti Energia laenatava raha hinnaga. Mõju olemasolevate laenude ja uue laenu hinnale on piiratud,“ lisas Kaasik. „Kasum pole ka otseselt seotud reitinguga, vaid finantskuludega, millele on antud juhtumil mõju vähene,“ sõnas finantsjuht.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Moody’s langetas eile Eesti Energia krediidireitingu tasemelt A3 tasemele Baa1.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.