• 25.01.12, 16:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kalm: Ericssoni tulemused pessimistlikuks ei tee

Mina Ericssoni tulemuste suhtes pessimistlik poleks. See ei ole kindlasti suurem trend, sest andmeside ja interneti vajadus kasvab, arvas EMT juht Valdo Kalm. 
„Eks põhjus on selles, et mõni klient kukkus ära või tellis vähem,“ kommenteeris Kalm Ericssoni neljanda kvartali kehvasid majandustulemusi.
Seda, kas Ericssoni nõrgad tulemused ka Eesti eksporti mõjutavad, on Kalmu sõnul raske öelda. „Nad võivad sutsuke mõjutada, aga ma ei tea, kuhu täpselt läheb Eesti tehase eksport. Veidi mõjutasid eelmisel aastal tulemusi ka Jaapani maavärin, nii et Ericssoni puhul on põhjuseid mitmeid,“ lausus Kalm.
EMT jaoks oli möödunud aasta rekordiline tugijaamade ehitusaasta ning firma saab seadmeid Eesti Ericssoni tehasest. „Ehitasime kõige rohkem 3. ja 4. põlvkonna jaamasid terve EMT ajaloo jooksul. Meil oli väga kõva investeeringute aasta ja järgmisel aastal teeme samamoodi väga suure arvu,“ rääkis Kalm sellest, et Eestis on nõudlust küll. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lisas Eestile olevat nõudlus suur ka Lõuna-Ameerikas ja Aasias. Kui maailmas on 7 miljardit inimest, siis mobiiltelefone kasutab Kalmu sõnul juba 3-4 miljardit, kuid internetti vaid 2 miljardit. „See näitab, et internetikasutus kasvabki väga palju tänu mobiilsidele. Arengumaadesse pole ju mõtet kaableid vedada, vaid viia mobiilside kaudu internet kasutajani. See on vesi Ericssoni veskile,“ arvas juht.
Maailma suurim mobiilsidevõrgu tootja Ericssoni neljanda kvartali kasum tuli kõvasti alla analüütikute ootuste. Ericssoni neljanda kvartali kasum kahanes aastaga 66 protsenti, 1,5 miljardile Rootsi kroonile. Analüütikud ootasid 4,24 miljardi Rootsi kroonist kasumit. Kasum aktsia kohta vähenes 73 protsenti, 0,36 Rootsi kroonile.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku
Tallinna südalinnas asuv ajalooline ja suure potentsiaaliga kinnistu aadressil Maneeži tn 2/4 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Viimased uudised

Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Uudised
  • 07.11.25, 09:50
Aasta puitehitis 2025 on Võsu põhikool
Uudised
  • 07.11.25, 08:15
Piilmannid tegid aasta suurima kinnisvaratehingu. “Ju siis on diilid head”
Uudised
  • 07.11.25, 06:45
Kinnisvarainvestorid piidlevad Lätit: "Seal on uus ajastu"
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/kinnisvarainvestorid-piidlevad-latit-seal-on-uus-ajastu
Uudised
  • 06.11.25, 15:34
Pärnusse kavandatakse Baltikumi esimest e-metanooli tehast
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Uudised
  • 06.11.25, 10:26
Hiiliv müra peletab kliendid ja töötajad äripindadelt
Arendaja, siin on mitu mõttekohta

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Tegelikult on ju siin maasvedelev ressurss - pane see vaid tööle.
Uudised
  • 03.11.25, 06:30
Kuidas korteriostuga teenida raha ja mitte lennata orki
Siin on terve ports juhiseid nii algajale, kui kogenenule.
Suure tutvumisnädala kogemus on näidanud, et inimesed hindavad läbipaistvust ja võimalust saada infot oma kinnisvara kohta, kinnitab Ingmar Saksing.
Uudised
  • 03.11.25, 10:28
LVM pakub kinnisvara hindamist tasuta ja seda nädala aega
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Uudised
  • 03.11.25, 10:01
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus, Luxumi juht Lii Salusaar ja LUXUMi brändi- ja turundusjuht Marek Tabur.
Uudised
  • 04.11.25, 11:39
Tubli tegu! Eesti luksuskinnisvarabüroo tõi Euroopast 3 auhinda
Hoonekompleksi ligidusse jäävad Rotermanni kvartal, Maakri kvartal, Viru keskus ja Tallinna Kaubamaja. Piirkonnast on kujunemas uus äriline ja kaubanduslik kese.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele