• 24.02.12, 12:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus seadus võtab võla maksejõetu ühistu liikme kukrust

Justiitsministeeriumis ette valmistatav uus korteriomandi ja korteriühistuseadus võimaldab sundmüügist teenitud rahast katta kommunaalteenuste võlga, aga kohustada ka maksejõuetu ühistu liikmeid kopsakate ühekordsete summadega rahakotti kergendama.
Äripäev lahkas korteriomandi ja korteriühistuseadusega kaasnevaid muudatusi 20. veebruari paberlehe kinnisvararubriigis. Uus seadus jõuab riigikokku tõenäoliselt aasta teises pooles ja jõustub 2016.
Täiendavaid olulisi muutusi võlglaste korteritega kirjeldab justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Vaike Murumets.
Sundmüügist läheb 5% korteriühistule

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kui korteriomandit täitemenetluse käigus müüakse, makstakse kuni 5% jaotatavast tulemist korteriühistule majandamiskulude võlgnevuse katteks. Selle jaoks ei ole korteriühistul vaja jõustunud kohtulahendit korteriomaniku vastu, korteriühistu peab täiturile lihtsalt tõendama majandamiskulude võlgnevuse olemasolu.
Vana võlg võrdsustub korteri väärtusega
Uue korteriomaniku vastutust korteriühistu ees piiratakse korteriomandi väärtusega, st uus korteriomanik on kaitstud selle eest, et talle mitte teada olev eelmise omaniku võlg ületab kordades korteriomandi enda väärtuse. Praegu sellist vastutuse piirangut seaduses pole.
Loobumine aitab maksmisest põgeneda
Kohus kehtestab pankrotis korteriühistule uue majanduskava, mille ühekordsetele maksetele seab piiri korteriomandite väärtus. Kui nõutav summa ületaks seda, oleks omanikul kasulikum oma korterist lihtsalt loobuda. Kinnisomandist loobumiseks on teatavasti vaja vaid avaldust kinnistusosakonnale. Tallinnas ei ole see küsimus eriti aktuaalne, aga mõnedes teistes piirkondades küll.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele