Kõrvutades seda näiteks käekellade maksumusega, mida Putin kanda armastab, tundub see kummaline – nii on Putinint nähtud kandmas Patek Philippe'i käekella, mis maksab 70 000 dollarit ehk 53 000 eurot.
"Mina arvan, et Vladimir Putin ja tema sisering usub kindlalt, et raha otsustab maailmas kõik ja ilma sellist rahasummat kontrollimata ei suudaks sa ennast kaitsta ei füüsiliselt ega poliitiliselt," selgitas Belkovski telekanalile antud intervjuus.
Kõik kolm kahtluse alla sattunud firmat – Gazprom, Surgutneftegaz ja Gunvor – lükkasid Belkovski väited ümber. Nad on pidanud sama tegema ka varem. Oma seotust ettevõtetega ja väiteid ülima rikkuse kohta on korduvalt pidanud tõrjuma ka Putin ise – näiteks 2008. aastal ütles ta, et sellised väited on puhas jama.
Mullu sügisel pidi ta taas eitama oma seotust ühega neist firmadest, nimelt Gunvoriga. Gunvori kaudu liigub vähemalt kolmandik Venemaa naftaekspordist ning Putinit ja firma üht omanikku Gennadi Timtšenkot seob pikaajaline tutvus. Gunvori tormiline areng algas aastal 2003, kui Jukose suuromanik Mihhail Hodorkovski Venemaal arreteeriti ja tema firma järk-järgult hävitati.
Gunvori algus on tihedalt seotud ka Eestiga. Nimelt kohtusid kaks teadaolevat omanikku Timtšenko ja rootslasest firma juht Torbjörn Törnqvist 1990ndate keskel eestlastest transiidiärimeeste kaudu.
Firma logistika eest vastutab siinne ettevõte AS Tarcona, mis on kahel aastal järjest olnud Äripäeva parimate palgamaksjate edetabeli esinumber.
Gunvori omanikeringi ettevõte avalikustanud ei ole. Mullu Rootsi riigitelevisioonile antud intervjuus ütles Törnqvist, et ei pea firma omanikeringi avalikustamist vajalikuks.