• 04.07.12, 13:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veerand elanikkonnast pole elektrituru avanemisest kuulnudki

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium üllitas voldiku, mis peaks pakkuma vastuseid elektrituru avanemisega seotud küsimustele.
Ministeeriumi nõuniku Rasmus Ruuda sõnul räägib voldik põhiasjadest. "Veerand küsitletutest ütlevad, et nad ei ole turu avanemisest üldse kuulnudki ning pooled vajaksid rohkem teavet," põhjendas Ruuda Õhtulehele.
Infovoldik on nii eesti kui vene keeles ning sisaldab majandusministeeriumi kinnitusel näpunäiteid elektrimüüja valimisel ja selgitusi elektriarve komponentidest. “Oluline on tähele panna, et elektrituru avanemine hakkab mõjutama kolmandikku tänasest elektriarvest ehk ainult reaalselt tarbitud elektrienergiat. Ülejäänud osa arvest ehk võrgutasusid ja makse turu avanemine ei puuduta,” selgitas ministeeriumi asekantsler Ando Leppiman. Ta lisas, et esimesse postitusse on koondatud ka info müüja valiku ja elektrihinna kujunemise kohta.
Juba sügiskuudel on asekantsleri sõnul kavas koostada uuem ja põhjalikum infomaterjal, mis muuhulgas tutvustab detailsemalt müüjate vahetamise protsessi ja tarbijate õigusi ning koondab teadaolevaid uusi elektrimüüjaid. “Et põhjalik teave jõuaks piltlikult öeldes igasse metsatallu ja korterisse, edastatakse infot ka läbi erinevate meediakanalite, trükiste ja seminaride,” ütles Leppiman. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hiljemalt septembri alguses avatakse ka teenustasuta infotelefon, kuhu soovijad lisaküsimustega pöörduda saavad.
Üle poolemiljonilise trükiarvuga voldiku koostamine, kujundamine ja trükk maksis Õhtulehe andmeil 14 928 eurot, levitamine ca 550 000 postkasti 18 454 eurot.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele