Euroopa Komisjon ei leidnud midagi lubamatut muust Euroopast erinevas elektritootjate omandistruktuuris, mida kasutatakse Soomes.
Vastasel juhul oleksid ees oodanud väga suured muudatused, vahendas agentuur Bloomberg.
„Komisjoni otsus uuring lõpetada ilma otsust sõnastamata, tagab selle, et Soome uudne elektrienergia omahinnaga tootmine saab jätkuda,“ ütles Pohjolan Voima Oy tegevjuht Lauri Virkkunen.
Kasumit mitte taotlev nn Mankala mudel seisneb koostootmises, kus omanikele müüakse elektrit omahinnaga. Sellise omandistruktuuriga toodetakse 42% Soome elektrienergiast ning see hõlmab teiste seas tuumaenergia tootjaid Teollisuuden Voima Oy ja Fennovoima Oy, mille suurimateks omanikeks on metsanduskontsern UPM- Kymmene Oy ja metallitootja Outokumpu Oyj.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Euroopa Komisjoni konkurentsiametnikud käivitasid uuringu 2010. a kevadel kahe Soome Euroopa Parlamendi liikme taotluse peale. Uuriti seda, kas unikaalne omandistruktuur ei võimalda mitte maksudest kõrvalehoidmist ega kujuta endast elektritootjatele illegaalset riigiabi.
„Elektrijaamade omanikud saavad jätkuvalt elekri- ja soojaenergiat omahinnaga,“ ütles Virkkunen.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?