Eesti Energiale valmistab muret määramatus elektritootmises, ütles energiafirma juhatuse liige ning elektri ja soojuse tootmise valdkonna juht Raine Pajo.
Selle aasta suurimaks tagasilöögiks oli tema sõnul biokütustest taastuvenergia tootmise lõpetamine Narvas seoses planeeritavate muudatustega elektrituru seaduses. "See on tagasilöök meie ärile, aga ka keskkonnale, sest elektri tootmiseks oleme sunnitud kasutama rohkem põlevkivi. Samuti tarbijale, kes peab maksma taastuvenergia tootmise eest kallimat hinda ning ka metsameestele, kellel pole hakkepuitu kuskile müüa ja see jäetakse nüüd metsa mädanema," lisas ta.
"Meid teeb murelikuks, et seadusemuudatus ei ole tänini jõustunud ning valitseb määramatus," kinnitas Pajo Eesti Energia kodulehel avaldatud intervjuus ettevõtte pressiesindajale.
Pajo sõnul on energiafirma seisukohal, et taastuvenergia tootmisel tuleb eelistada tarbija jaoks kõige odavamaid alternatiive ehk eelistada neid tootmisüksuseid, mis vajavad kõige väiksemat toetust. "Balti elektrijaamas saab taastuvelektrit toota alternatiividest enam kui kolmandiku võrra odavamalt. Seetõttu oli rohelise energia tootmine Narvas ka paljudele konkurentidele pinnuks silmas," märkis ta.
Iru elektrijaama jäätmeenergiaploki valmimisel muutub Pajo sõnul kogu Eesti jäätmemajandus: ladestamise aeg saab läbi ning jõuame segaolmejäätmete taaskasutamiseni. Lisaks paigaldas firma Narva Eesti elektrijaama vanematele energiaplokkidele väävlipuhastusseadmed. Seetõttu on Eestis toodetud elekter täna puhtam kui kunagi varem, kinnitas ta.
"Teiseks, on Eesti varustuskindlus tagatud vähemalt 2020. aastani. Kolmandaks, teenisime elektri ekspordist kasumit, mida riik omanikuna saab riigieelarves kasutada. Neljandaks, suudame Narva elanikele ja ettevõtetele müüa odavaimat soojusenergiat Eestis," märkis Pajo.
Elektri tootmise kulud 2013. aastal tema sõnul kasvavad. "Tõusevad ressursitasud, keskkonnamaksud ning peame hakkama ostma CO2 kvooti, mida seni tasuta saime. Soovin, et suudaksime sellest hoolimata toota konkurentsivõimelise hinnaga elektrit," selgitas Pajo ettevõtte pressiesindaja tehtud intervjuus.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
2
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
3
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
4
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
5
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
6
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Antud piirkonnas arhitektuurselt ja linnaruumiliselt probleemne Solarise Keskus püstitati 2009. aastal Estonia teatri ja Eesti Panga ning Teatri väljaku lähistele. Värske juht püüab seda keskust päästa. Kas see õnnestub, näitab aeg.
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
Hooned kerkivad. Hoonete projekti arhitektuurse lahenduse on loonud ARS Projekt.
Uudised
  • 10.08.26, 11:13
Leedu investorid panid Endoveri võlakirjadele käpa peale
Vaata galeriist, kuidas arendus välja hakkab nägema
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm vaatab tulevikku optimismiga.
Uudised
  • 10.08.26, 10:44
Tallinna suurima linnaosa arendaja kaotas raskelt kasumit, ent ambitsioon kannustab
Möödunud aasta võrdlusbaasi mõjutas maadiil
Hepsor Eesti maajuht Mihkel Mäger.
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele