Tartu Linnavalitsuse istungil arutati Supilinna teemaplaneeringut, eesmärgiga säilitada miljööväärtuslik linnaosa ja arvestada hoonete ehitamisel keskkonna eripäraga. Avaliku väljapaneku tulemustega saab tutvuda märtsi algul.
Eelmise aasta lõpul toimus teemaplaneeringu „Supilinna linnaosa miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimuste ning linnaosa maa- ja veealade üldiste kasutamis- ja ehitustingimuste täpsustamine ning täiendamine" avalik väljapanek. Supilinna teemaplaneeringu koostamise eesmärgiks on tagada kaitse- ja kasutamistingimustega linnaosa miljööväärtusega hoonestusala ja seda kujundavate ehitiste, krundistruktuuri, maastikuelementide, miljöö eripära ning säilitada avanevate kaug- ja sisevaadet.
Ettepanekuid laekus eraisikutelt, Supilinna Seltsilt ja Maailma Arhitektuuri Sõprade Seltsilt ning käsitlesid peamiselt hoonestuse tihendamise võimalusi, aga ka miljööväärtusi.
Tartu ühe omanäolisema linnaosa Supilinna moodustab peamiselt 19. sajandil ja 20. sajandi esimesel poolel väljakujunenud tänavatevõrk ja hoonestus. Linnaosa täiendati pärast II maailmasõda enamjaolt individuaalelamute ning Eesti taasiseseisvumise aastatel ka uute korterelamutega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Supilinna teemaplaneeringu avaliku väljapanekut tutvustatakse 11. märtsi arutelul.
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.