Algaval turismihooajal alustatakse prügivedu Tallinna vanalinnas kell kuus hommikul. Sellise ettepaneku aluseks on Tallina Giidide Ühingu soov, et prügivedu ei segaks turistide liikumist.
Alates 1. aprillist kuni 1. oktoobrini lubatakse AS-il Eesti Keskkonnateenused Tallinna vanalinna jäätmeveopiirkonnas tühjendada prügikonteinereid ja vedada muid jäätmeid alates kella kuuest hommikul.
Seoses algava turismihooajaga on Tallinna Giidide Ühing palunud korraldada prügivedu turismihooajal mai algusest septembri lõpuni selliselt, et Toompeal lõppeks prügivedu hiljemalt kell 9 ning all-linnas kell 10.
Lisaks on Tallinna linna poole pöördunud UNESCO maailmapärandi Tallinna nõukogu, paludes optimeerida jäätmeveo aega Tallinna vanalinnas. Selgituses öeldakse, et varasema jäätmeveo lubamine vanalinna jäätmeveopiirkonnas nr 8 alates kella 6-st on põhjendatud kuna sellega tagatakse jäätmete õigeaegne väljavedu jäätmevaldajatelt ning jäätmeveokid ei takistada jalakäijate liikumist vanalinnas.
Seotud lood
Tänapäeva ärikinnisvara maailmas otsivad ettevõtted enamat kui lihtsalt büroopinda. Suurimad edulood sünnivad seal, kus töökeskkond toetab kasvu, innovatsiooni ja koostööd. Teadus- ja ärilinnak Tehnopol on selle lähenemise ehe näide – siin saavad ettevõtted keskenduda maailma muutvale innovatsioonile.