Autor: Juuli Laanemets • 5. mai 2014

Planeerimisseaduse eelnõu on täna avalikul arutelul

Riigikogu majanduskomisjon kutsus täna, esmaspäeval sotsiaalpartnerid ühe laua taha arutama uut planeerimisseaduse eelnõu, avalik istung on jälgitav veebiülekandes.

Arutelule on kutsutud siseministeeriumi, keskkonnaministeeriumi, maastikuarhitektide liidu, arhitektide liidu, planeerijate ühingu, linnade liidu ja maaomavalitsuste liidu esindajad. Ülejäänud huvitatud osapooltel on istungil võimalik arvamust avaldada arutelul osalejate vahendusel. Samuti osaleb istungil eelnõu algatajana justiitsministeerium. Majanduskomisjoni avalikku istungit, mis algab kell 11.10, saab jälgida Riigikogu koduleheküljel

Eelnõu eesmärk on kehtestada uus planeerimisseadus, mis korrastab planeerimise valdkonda puudutavat õigust. Eelnõu on osa planeerimis- ja ehitusõiguse kodifitseerimisest. Eelnõus on planeeringud ja nende menetlused eristatud liikide kaupa. Lisaks juba kehtivas seaduses olemasolevatele üleriigilisele, maakonna-, üld- ja detailplaneeringule on eelnõus uute liikidena välja toodud riigi ja kohaliku omavalitsuse eriplaneeringud, mida nõuavad riigi või rahvusvaheliselt seisukohalt tähtsad ehitised.

Eriplaneeringute koostamisel on kohustuslik kavandatavale ehitisele sobivaima asukoha leidmiseks kaaluda alternatiivseid asukohti. Erimenetluses kehtestatud planeeringu alusel on võimalik alustada ehitusprojekti koostamist. Eelnõu järgi on kohalikul omavalitsusel võimalik üksikelamu ehitamise korral detailplaneeringu menetlusest loobuda ja asendada see projekteerimistingimustega. Seejuures tuleb järgida piirkonna hoonestuslaadi ja üldplaneeringut. Lisaks on sätestatud detailplaneeringu menetlemisele tähtajaks kolm aastat.

Eelnõu läbis Riigikogu täiskogus esimese lugemise 25. veebruaril ja on saanud seejärel väga palju arvamusi.

Kõigi majanduskomisjonile seni saabunud ettepanekutega saab tutvuda SIIN.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806