Saue linn sõlmis koostöölepingu, millega saavad Saue linna elanikud kasutada jäätmejaama teenuseid endise Pääsküla prügila territooriumil asuvas Tallinna jäätmejaamas. Saue linn kannab 5% Pääsküla jäätmejaama opereerimise kuludest.
Lepingu kohaselt võetakse Raba tn 40 asuvas jäätmejaamas Saue linna elanikelt tasuta vastu ühelt toojalt korraga
• kuni kuus sajaliitrist kotitäit biolagunevaid aia- ja haljastujäätmeid,
• kuni kuus sajaliitrist kotitäit rõivaid,
• töötlemata puitu (ei ole töödeldud värvide, lakkide vms),
• vanametalli, papp- ja kartongpakendeid, vanapaberit, pakendijäätmeid, plastijäätmed, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid,
• ühelt toojalt kuni 8 velgedeta sõiduauto rehvi,
• sorteeritud ehitus- ja lammutusjäätmeid (sh betoon, tellised, plaadid ja keraamikatooted, kipsi- ja isolatsioonimaterjalid),
• lehtklaasi, kasutuskõlblikku mööblit ning ohtlikke jäätmeid.
Lisaks saab tasu eest ära anda sortimata ehitusjäätmeid, suurjäätmeid (nt kasutuskõlbmatut vana mööblit), rõivaid (kogus, mis ületab 0,6 m3), eterniiti, biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid (kogus, mis ületab 0,6 m3) ja muid kasutuskõlbmatuid sortimata jäätmeid.
Samasisuline koostööleping on varasemalt sõlmitud ka Saue vallaga, kes kannab samuti 5% jäätmejaama opereerimise kuludest. Vallaga tehakse koostööd alates 2008. aastast. Pääsküla jäätmejaam avati 2006. aastal ning praegu opereerib seda Ragn-Sells AS.
Seotud lood
Tartu kesklinna piirile, Kastani ja Võru tänava ristmikule, kerkib silmapaistev viiekorruseline büroohoone Kastani Kolmnurk, kus on võimalus endale uus kodu leida vaid valitud Tartu ettevõtetel. Tegemist on tõelise pilgupüüdjaga, mille iga detail on põhjalikult läbi mõeldud – funktsionaalsus, mugavus ja kaasaegsus on ühendatud kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadiga.