Saue linn sõlmis koostöölepingu, millega saavad Saue linna elanikud kasutada jäätmejaama teenuseid endise Pääsküla prügila territooriumil asuvas Tallinna jäätmejaamas. Saue linn kannab 5% Pääsküla jäätmejaama opereerimise kuludest.
Lepingu kohaselt võetakse Raba tn 40 asuvas jäätmejaamas Saue linna elanikelt tasuta vastu ühelt toojalt korraga
• kuni kuus sajaliitrist kotitäit biolagunevaid aia- ja haljastujäätmeid,
• kuni kuus sajaliitrist kotitäit rõivaid,
Artikkel jätkub pärast reklaami
• töötlemata puitu (ei ole töödeldud värvide, lakkide vms),
• vanametalli, papp- ja kartongpakendeid, vanapaberit, pakendijäätmeid, plastijäätmed, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid,
• ühelt toojalt kuni 8 velgedeta sõiduauto rehvi,
• sorteeritud ehitus- ja lammutusjäätmeid (sh betoon, tellised, plaadid ja keraamikatooted, kipsi- ja isolatsioonimaterjalid),
• lehtklaasi, kasutuskõlblikku mööblit ning ohtlikke jäätmeid.
Lisaks saab tasu eest ära anda sortimata ehitusjäätmeid, suurjäätmeid (nt kasutuskõlbmatut vana mööblit), rõivaid (kogus, mis ületab 0,6 m3), eterniiti, biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid (kogus, mis ületab 0,6 m3) ja muid kasutuskõlbmatuid sortimata jäätmeid.
Samasisuline koostööleping on varasemalt sõlmitud ka Saue vallaga, kes kannab samuti 5% jäätmejaama opereerimise kuludest. Vallaga tehakse koostööd alates 2008. aastast. Pääsküla jäätmejaam avati 2006. aastal ning praegu opereerib seda Ragn-Sells AS.
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.