Autor: Juuli Laanemets • 6. august 2014

Tallinnas on kaks uut tänavat

Tallinna linnavalitsus kinnitas Haabersti linnaossa Pikaliiva asumisse tekkiva tänava nimeks Kivipere tänav ning Kesklinna linnaossa Luite asumisse tekkiva uue tänava nimeks Vile tänav.

Kivipere tänav rajatakse vastavalt Rannamõisa tee 8a ja 11 kinnistute detailplaneeringule ning Vile tänav vastavalt Luite tn 5 kinnistu ja Luite tn 11 kinnistu detailplaneeringule.

Kivipere tänav algab Vana-Rannamõisa teelt. Uue tänava nime küsimust arutanud Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon otsustas Kivipere tänava nime kasuks, kuna uus tänav viib ajaloolise Kivi talu õue ja Haaberstis on traditsiooniks kasutada talunimedest tulenevates tänavanimedes pere-liidet.

Vile tänav algab Luite tänavalt ning tagab juurdepääsu väiksematele korterelamutele. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon otsustas valida uue tänavanime piirkonnas kasutusel olevast Luite-Leete või Veduri-teemast. Sobivaimaks peeti lühikest ning Veduri, Söe, Vee ja Auru tänavatega seonduvat Vile tänava nime. Nimelt on auru saamiseks vaja sütt ning auruveduri vile tekib just aurustunud vee mõjul.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806