Autor: Juuli Laanemets • 12. september 2014

KV.EE: Üürihindadele tõmbab turg piduri peale

Korteritehingute arv on langenud, kuid samas lisandub uusi pakkumisi igapäevaselt juurde. Osa müügisolevatest korteritest jõuavad üüriturule. Suurenev üüripakkumiste arv paneb üürihindade tõusule piduri peale, hindab turu arenguid portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

"Võrreldes aasta algusega on Tallinnas müüki lisandunud 2600 korterit. Hoogsalt tuleb juurde uusi arendusprojekte, mis suurendab pakkumist veelgi. Korteritehingute arv kukub vaatamata hinnarekordite löömisele. Augustis tehti Tallinnas 13% vähem korteritehinguid kui aasta tagasi," selgitas Teslon.

Vähenev korteritehingute arv võtab kinnisvaramüüjatelt võimaluse vara soovitud hinnaga realiseerida. Kui müügiga tuli takus ei ole, siis on alternatiivne võimalus müük edasi lükata ja korter vahepealseks ajaks üürile anda.

Madalamad üürihinnad ja mitmekesine pakkumine muudab seniseid üürituru tasakaalu põhimõtteid, mis on Tesloni arvates viimasel kolmel-neljal aastal olnud pisut kiivas pigem üürileandja poole. Konkurentsi tihenemine ja surve hindadele pöörab turu näo lähitulevikus rohkem üürniku poole.

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab Allegro Baltics OÜ. Samasse gruppi kuuluvad veel Eestis tegutsevad portaalid Osta.ee, Hydra.ee.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806