Autor: Juuli Laanemets • 23. september 2014

80% juhtidest tahab vastutustundlikule äritegevusele rohkem rõhku pöörata

Eile Tallinnas toimunud konverentsil rõhutasid Eesti ärijuhid, et sotsiaalse- ja keskkonnaalase jätkusuutlikkuse ning vastutustundliku tegevuse juhtimine peaks olema strateegiline, mitte emotsioonide ajel tehtavad tegevused.

Konverentsipäeval küsitleti enam kui 200 osalejat kellest 80% plaanib ettevõtetest vastutustundlikule äritegevusele lähiaastatel süsteemset tähelepanu pöörata. Olulisemat kasu nähakse ettevõtte pikaajalise kestlikkuse tagamises ning maine tugevdamises.

Nordic Houses juhatuse esimees Argo Saul pidas oluliseks teadlikku lähenemist teemale. „Firma maine sidusgruppide seas on väga tähtis tegur, seega on ettevõttel oma tegevuse eest vastutuse võtmine oluline igal ajahetkel. Ettevõte peaks keskenduma just enda jaoks olulistele jätkusuutlikkuse ja vastutustundliku ettevõtluse teemadele, muidu võib kergesti sellesse laia teemasse ära eksida,“ ütles Saul.

Ka konverentsi avanud EASi juht Hanno Tomberg pidas oma kõnes oluliseks fookuseks just ettevõtete põhitegevusega seotud vastutustundlikkust:  „Ei piisa sellest, kui ettevõtted aeg-ajalt toetusi jagavad. Peamine on see, kuidas see väljendub igapäevategevuses, “ sõnas Tomberg.

Peaesineja, Finance Norway juht Idar Kreutzer rõhutas vajadust siduda vastutustundlikkuse teemad äritegevusega: „Kui see ei ole kasumlik, siis see ei ole ka jätkusuutlik,“ ütles Kreutzer, kes julgustas siinseid juhte teemat äristrateegiasse tooma. „Turg teeb praegusel hetkel läbi põhimõttelisi muutusi – ettevõtted ei saa kasutada ressursse tuleviku arvelt ning peavad muutustega kaasa minema. Muutused on alati riskantsed, ent veelgi ohtlikum on peita pea liiva alla ning teha nägu, et mitte midagi ei juhtu,“ kinnitas Kreutzer.

Konverentsi „Boost your business with Corporate Social Responsibility“ korraldasid Norra, Rootsi ja Taani siinsed saatkonnad ning kaubanduskojad koos Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi, Danske Bank-i ja Põhjamaade Ministrite Nõukoguga.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806