Autor: Juuli Laanemets • 23. september 2014

Büroopindade trumbid lähevad üürnike kätte

Viimase kahe aasta jooksul on Tallinna büroode turule lisandunud mitmeid uusi büroohooneid, nii kesklinna kui äärelinna piirkondadesse. Lisandumas on pidevalt uusi pindasid ning  seeläbi on suurenemas pakkumine, kuid üürihinnad püsivad visalt paigal, analüüsis Tallinna büroopindade turgu 1Partner kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

"Viimase uudisena kuulsime 15-korruselise Novira Plaza ehitamisega alustamisest Tartu maantee ja Pronksi tänava nurgal. Kaks kuud tagasi teatati Eesti Loto maja ehitamisest. Need on vaid mõned värskemad uudised, mis numbrites tähendab juba enam kui 10 000 m² uut büroopinda," kommenteeris Tarum.

"Majanduskasvu number hüppas küll mõõtmise metoodika muutumise tulemusel märkimisväärse 2,5 protsendini, kuid ettevõtjad ei kinnita laienemisplaane ja seeläbi büroode nõudluse suurt kasvu," lisas Tarum.Tema sõnul toob büroopindade arendamine juurde kümneid tuhandeid ruutmeetreid kontoripinda. Pakkumise suurenemine ja valikuvõimaluse laienemine tagasihoidliku nõudluse tingimustes mängib trumbid üürnike kätte. Nii on üürnikel järjest enam jõudu läbirääkimisteks hinna või muude büroopinna lepingutingimuste osas.

"Kinnisvaraarendajate optimismilaine üldise ebakindluse taustal on küll ehk imekspandav, kuid tänased arendusmahud on sellised, mis äripindade turgu kummuli ei pööra. Lootuses, et elu läheb rahumeelselt edasi ja järgmise aasta majanduskasvu prognoosid täituvad, leitakse kõikidele täna arenduses olevatele pindadele üürnikud aasta-pooleteise jooksul," on Tarum pikemas perspektiivis optimistliku vaatega.

Üürihinnad

Kesklinna uutes hoonetes valdavalt 12-14 €/m²,vanemates hoonetes 10-13 €/m²,kesklinna läheduses olevate uute büroohoonete hinnatase on 10-13 €/m²,vanemates, kuid siiski hea kvaliteediga hoonetes on äärelinna büroode üürihind 6-10 €/m²,

Büroode vakantsus Tallinnas on keskmiselt 5-8%.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806