Soov küttearvetelt kaugküttega majades iga hinna eest säästa ning soojadele sügisilmadele viidates kütteperioodi mitte alustada, seab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul ohtu nii hoone kui ka elanike tervise.
“Kui kütmata ruumides tekib liigniiskus võib selle tagajärjeks olla hallitus, mille kõrvaldamine läheb elanikele väga kalliks, rääkimata tervisekahjudest,” hoiatas Mardi.
Õige aeg kütteperioodi alustamiseks on tema sõnul just siis, kui inimesed tunnevad, et neil on jahe. “Kütteperioodi alustamine on ühistu juhatuse pädevuses. Kui on signaale, et inimesed on rahulolematud ja neil on jahe, siis tuleb küte sisse lülitada,” selgitas Mardi. “Üldjuhul loetakse ruumi normaalseks ja mõistlikuks temperatuuriks 18 kraadi. Kütteperioodi algus on muidugi igal aastal problemaatiline – ühed leiavad, et on külm, teised jälle mitte,” vahendas ta.
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.