Autor: Juuli Laanemets • 16. oktoober 2014

Seakatku tõkestamiseks eraldati 267 500 eurot

Põllumajandusministeeriumile eraldati valitsuse otsusega reservfondist 267 500 eurot, et katta sigade aafrika katku ennetus- ja tõrjeabinõude kulusid. 

„Kuigi põhifookus on seakatku farmisigadeni jõudmise vältimine, peame valmistuma ka kõige halvemaks. Läti ja Leedu kogemus on näidanud, et mobiilsest põletusahjust on suur abi haiguskollete likvideerimisel,“ kommenteeris põllumajandusminister Ivari Padar otsust soetada 227 500 euro eest riigile kuuluvale loomsete jäätmete käitlemise tehasele AS Vireen mobiilne põletusahi. Seda saab kasutada seakorjuste (sh talvetingimustes metsseakorjuste) kohapeal hävitamiseks, et vähendada taudi levimise riski.

40 000 eurot plaanitakse täiendavate kontrollide läbiviimiseks seakasvatustes ja desinfektsioonivahendite ostmiseks. „Need meetmed aitavad vähendada ja maandada riski taudi ülekandumiseks metssigadelt kodusigadele,“ lisas Padar.

Eestis seakatku kodusigadel leitud ei ole, küll on diagnoositud seakatk 25 metssea korjusel. Inimestele sigade katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima ettenähtud bioohutusmeetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.

Teavet taudikahtlusega loomade kohta saab edastada Veterinaar- ja Toiduameti vihjetelefonile 605 4750. Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud ministeeriumi veebilehele seakatk.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806