• 27.10.14, 19:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vaata, kellele Tallinn munitsipaalmaju ehitab

Tallinna linnavalitsus otsustas jätkata teise elamuehitusprogrammi elluviimiseks uute kortermajade ehitamist Uuslinna ja Maleva tänavatele.
„Tallinna teine elamuehitusprogramm on üks osa linna eluasemepoliitikast, mis luua  eluruumi üürimisvõimalused linnale vajalikele töötajatele ja noortele peredele,“ kommenteeris abilinnapea Eha Võrk linnavalitsuse otsust rajada järgmised munitsipaalmajad aadressidele Uuslinna tn 3a ja Maleva tn 18.
1. septembriks oli linnaosade valitsustes korteri taotlejana arvele võetud 1297 noort peret ja 267 linnale vajalikku töötajat, kokku on 1564 taotlejat.
2015. aasta veebruaris valmib arstide ja õdede maja (Akadeemia tee 48), kus saab olema 97 korterit (sh 24 kööktuba, 60 1-toalist ja 13 2-toalist korterit).
Tallinna eelarvestrateegias on aastateks 2015-2018 elamuehituse eesmärkideks rajada Uuslinna asumisse kaks munitsipaalmaja ning alustada Maleva tänava munitsipaalmaja ehitamist.
Lasnamäele aadressile Uuslinna tn 3a on plaanis rajada maja õpetajatele ja lasteaiaõpetajatele. Asukohavalikul lähtuti kahest aspektist, kõige rohkem õpetajaid ja lasteaiaõpetajaid, kokku 32 isikut, on arvele võetud Lasnamäel. Teiseks on Uuslinna tänav logistiliselt väga heas asukohas ning sobilik ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.
Õpetajatele ja lasteaiaõpetajatele mõeldud uutes energiasäästlikes korterelamutes asuvad eluruumid antakse üürile tööandja eluruumina Tallinna Haridusameti haldusalas tegutsevates koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiaõpetajatele.
Olemasoleva detailplaneeringu alusel on võimalik ehitada kaks 5-korruselist korterelamut koos maa-aluse parkimiskorrusega. Kahe maja peale on võimalik ehitada kokku 70 korterit. Ajakava kohaselt valmivad majad 2017. aasta sügiseks.
Põhja-Tallinnas asuvale Maleva tn 18 kinnistule rajatava munitsipaalmaja korterite sihtgrupp on seeniorid ja teised sotsiaaleluruumi taotlejad, noored pered ja linnale vajalikud töötajad. Olemasoleva detailplaneeringu alusel on võimalik ehitada üks 5-korruselise maja, millesse on kavandatud kokku 76 korterit. Ajakava kohaselt peaks maja valmima 2017. aasta sügisel.
Maleva tn 18 munitsipaalmaja ehitamisega toetab linn eluasemeprobleemide lahendamisel eakaid ja teisi sotsiaaleluruumi taotlejaid, noori peresid ning linnale vajalikke töötajaid.
Tallinna teine elamuehitusprogramm rakendus 2009. aastal. Kokku on Tallinna teise elamuehitusprogrammi raames üürile antud eluruum 781 leibkonnale, nendest noortele peredele 597 ja linnale vajalikele töötajatele 184 eluruumi.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 11:50
Pesa on igas mõttes kaasaegne turvakodu
Millega ja miks paistab silma Tallinna Laste Turvakeskuse uus hoone Tondil, sellest räägivad maja autorid, Kontsept Arhitektuuribüroo arhitekt/partnerid Kaidi Põder ja Margo Koppel, büroo Sirkel & Mall arhitekt Marit Aripmann ja hoone tellinud Tallinna Linnavaraameti arhitekt Katre Jõgeva.

Hetkel kuum

Raha tahab tuulutamist, see paneb rattad käima.
Uudised
  • 31.01.25, 13:20
Arendajate 4 kvartali käibemiljonäride TOP: miljoniklubi kasvas
Numbrid on kõnekad ja võrdluspilt suisa paradoksaalselt reljeefne
Arco Vara juhatuse liige Kristina Mustonen osutab investorite huvi kasvamise võimalusele.
Uudised
  • 05.02.25, 06:00
Riigiarhitekt, arendajatel ja arhitektidel on Sulle kindlad soovitused
SUUR LUGU. Karm kriitika ja 3 konkreetset ning õpetlikku soovitust turuosalistelt
Selgus uute kodude müügi pingerida
Uudised
  • 05.02.25, 09:26
Selgus uute kodude müügi pingerida
Bigbank peaökonomist Raul Eamets.
Uudised
  • 31.01.25, 11:22
Rõõmustage - intresside langetus tuleb kiirem
1,7%-1,8% tase ei ole enam kaugel.
Uut arendada on ikka tore - valmides see särab ja läigib. Kuid kõik möödub. Arendaja, kas oled valmis ka hoone otstarvet muutma? Kas selle võimaluse sinna sisse üldse planeerisid?
Uudised
  • 29.01.25, 06:00
Valmistu muutma hoone otstarvet või hääbu - ärikinnisvara saab uue näo
SUUR LUGU. Ärikinnisvaraturg vahetab hoogsalt käiku. Investor hoia silmad lahti
Jüri Tehnopargis asuv Capitalica Depot36 ärihoone valmis viis aastat tagasi.
Uudised
  • 05.02.25, 10:30
1Partner hakkab haldama Leedu kinnisvarafondi vara
P113 tervisemaja projekteeris arhitektuuribüroo PLUSS (Foto: Hepsor).
Uudised
  • 30.01.25, 14:41
Hepsori tervisemaja üüripinadest on vaba veel 20%
Hoone pea 4000 ruudust on väljaüüritud 80%. Vaata galeriid
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 12:25
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele