Päikesest saab oma elektri nüüd ka Tallinna Euroopa kool

Ülemiste Citys asuv ja 36 eri rahvuses lapsi õpetav Euroopa kool sai enda kasutusse 44 päikesepaneeli, mis täidavad nüüdsest poole koolimaja katusest ning aitavad katta enam kui kümnendiku kooli aastasest energiavajadusest.

Katusele paigaldatud päikesepaneelide investeeringu mahuks oli 20 000 eurot.

Euroopa kooli katusele paigaldatud päikesepaneelid võtavad 72,6 ruutmeetrit ja nende prognoositav aastane tootmismaht on 11 MWh. Käesoleva aasta lõpuks on kavas katta päikesepaneelidega ka teine pool hoone katusest, mille tulemusena väheneb koolimaja elektrivajaduse täitmiseks atmosfääri paisatav CO2 kogus ligi veerandi võrra.

 Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul ei olnud koolihoonele moodsate päikesepaneelide paigaldamise taga isegi niivõrd saadav rahaline kasu vaid ennekõike jätkusuutliku majandamise ning rohelise mõtlemise ja mõtteviisi propageerimine nii kooliõpilaste seas kui linnakus üldisemalt. “Soovime Ülemiste Citys näidada, et äri tuleb ajada vastutustundlikult, muidu pole kellelgi tulevikus kohta, kus üldse äri ajada,” märkis Nõlvak. Ülemiste Citys paiknevas Euroopa koolis on esindatud 36 eri rahvusest lapsed ning kokku on õpilasi 94. Õppetöö toimub peamiselt inglise, prantsuse ja saksa keeles. Päikesepaneelid paigaldas Euroopa Kooli katusele Ülemiste Cityt elektrienergiaga varustav Dvigatel Energeetika. Ülemiste City on Tallinna lennujaama kõrval asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud Baltimaade suurim teadmistel põhinev ärilinnak. 36 hektaril on välja ehitatud 91 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, kus 300 ettevõttes töötab täna 6100 inimest. 2025. aastaks plaanitakse rajada kokku 200 000 ruutmeetrit büroopinda, 125 000 ruutmeetrit kortereid, spordikompleks, kultuurikeskus, pargid ja kohvikud. Ülemiste City linnaosa arendavad Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806