Korteriühistutele mõeldud KredExi rekonstrueerimistoetuse algus on olnud tagasihoidlik, laekunud on vaid neli avaldust.
Korterelamute rekonstrueerimistoetuse algus leige 
  • Foto: Veiko Tõkman
Tallinna kesklinnas, aadressil Endla tänav 15 rajatav büroohoone Numeral pälvis rahvusvahelise kinnisvaraföderatsiooni FIABCI kõrgetasemelise kinnisvara auhinna – Baltic Prix d’Excellence 2015 kategoorias jätkusuutlik ehitis.
„Numeral näitab Balti riikides teed uute jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike büroohoonete ehitamisel,” kommenteeris Endla 15 üüripindadega tegelev Uus Maa Property Advisors’ konsultant Kristen Tamm. „Üürnikud saavad kasutada nõudluspõhist ventilatsioonisüsteemi, mis reguleerub automaatselt vastavalt CO2 sisaldusele õhus. Hoone jahutusenergia säästmiseks on lõunapoolsele fassaadile paigaldatud päikesekaitsepaneelid. Maja energiatõhususe klassiks saab rekonstrueerimise tulemusel B, mis on võrreldav parimate uusehitistega.“
Hoone on ühtlasi ka esimene büroomaja Tallinnas, mis taotleb BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) keskkonnakvaliteedisertifikaati, mille nõuetest tulenev projekteerimine ning ehitus tagab majale pika eluea ja tervislikuma töökeskkonna.
Numerali Ärimaja on 4- ja 7-korruseliset tiivast koosnev hoone, mille fassaadivärvus varieerub sõltuvalt valgusest ja vaatenurgast. Hoone üldpindala on 7936 m2, sellest büroo- ja teeninduspind 6880 m2. Ärimaja rekonstrueerimisel kasutatakse maksimaalselt hoone olemasolevaid konstruktsioone, misläbi säästetakse loodust ja vähendatakse tekkiva prügi hulka.
Numerali ärimaja arendab OÜ Numeral Endla ning ehituse peatöövõtja on Fund Ehitus. Tööde lõpptähtaeg on aprill 2016.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
2
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
3
Uudised
  • 17.06.26, 06:15
Mida pank Sinu kohta uurib, kui soovid võtta kodulaenu?
4
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
5
Uudised
  • 17.06.26, 10:26
Capital Milli omanikud müüsid Amservi Tallinna esinduse Ott Tänakule
6
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele