Kindlasti nõuavad kaameraga lõõriuuringut gaasikatelde paigaldajad.
"Uuringuid, või siis juba täpsemalt lõõride kaardistamist, tellitakse majadele, kus plaanitakse suuremaid lõõride taastamis- ja korrastustöid. Neid töid tehakse kas kapitaalremondi käigus või siis on majas tekkinud liiga palju probleeme ventilatsiooni ja tõmbega ning olukorda lihtsalt kauem ignoreerida ei saa," märkis Sussen.
Kaardistamise puhul tuleb tema sõnul töötada nii lõõrikaamera kui ka suitsuga. See on parim meetod, et teada saada lõõride tehniline seisund ja et teha kindlaks, millise korteriga mingi lõõr tegelikkuses seotud on. Tihtipeale on inimesed omavoliliselt lõõridesse lisanud nii kamina ühendusi kui ka näiteks köögi sundventilatsiooni ühendusi. Mõni lõõriava, tihtipeale just ventilatsiooni oma, on aga hoopiski koduse remondi käigus suletud. Harvem tuleb ette olukordi, kus kaamerauuringut on vaja lõõris oleva ummistuse kindlaksmääramiseks.
Kuidas töö käib?Lõõride uuringuks kasutatavaid kaameraid on Susseni sõnul erinevaid. Enamasti on tegemist väikese, ümara kujuga kaameraga, mis on pika juhtme otsas. Kaamera pilti näeb kaamerakohvris oleval ekraanil. Uuematel kaameratel on olemas ka salvestamise võimalus, kuid selle kohta tasub enne töö tellimist korstnapühkijalt kindlasti täpsemalt järgi küsida. Samuti tasuks kohe ka kokku leppida, kas töö tellija soovib salvestustest ka koopiat endale või vähemalt kui kaua peaks korstnapühkija antud faile alles hoidma, et vajadusel tellija küsimustele veel vastuseid otsida.
Töö käigus lastakse kaamera rahulikult igasse uuritavasse lõõri ning ekraanilt saab korstnapühkija tuvastada, kas lõõris on pigi, pragusid, ummistusi või võõrkehi. Lisaks saab ka aimdust, mitu teist lõõri ning millisel kõrgusel uuritavasse lõõri avaneb.
"Suitsuga töötamine on tellijale veidike ebamugavam, kuid kindlasti mitte tervisele ohtlik, ning samuti ei riku kasutatav suits ruume," kinnitas Sussen. Suitsu abil tehtavaid uuringuid viiakse tema sõnul tavaliselt läbi kahekesi. Üks inimene on katusel ning teine liigub ruumist ruumi. Iga küttekeha ja ventilatsiooniava juures süüdatakse suitsupadrun. Katusel olev meeskonnaliige näeb nii täpselt ära, millisest korstnast ja millisest lõõrist suits väljub. Tihtipeale selgub siis ka tõde, et kas suits läheb ikka sinna kuhu peab minema või suundub hoopis naabri korterisse.