Ettevõtlusminister Liisa Oviiri sõnul püüab riik täita olulist tühimikku üüriturul, kuid kinnisvaraga tegelevad ettevõtjad peavad plaani ettevõtjavaenulikuks.

- Liisa Oviir
- Foto: Raul Mee
Juba mõnda aega küpsenud plaani ehitada 6000 riiklikku üürikorterit hakatakse ellu viima järgmisest aastast, need valmivad 2020. aastaks pilootprojektina Ida-Virumaale ja Kagu-Eestisse, kirjutab Äripäev.
Pindi Kinnisvara partner Peep Soomani sõnul muudab erasektoriga konkureerimine Eesti riigi ebausaldusväärseks investeerimiskeskkonnaks, sest investeerimiskliima ja mainekuvand on investorite jaoks oluline argument, kas siia raha paigutada või mitte.
„Kinnisvaraäri ei ole ju tegelikult riigi funktsioneerimiseks vajalik tegevus ja sellepärast ma nimetangi seda poliitpopulismiks. Sellega selgelt püütakse valijate hääli, aga lõppkokkuvõttes paisatakse investeeringute keskkond segamini, andmata endale täiel määral aru, missugusena sellised otsused väljapoole võivad välja paistma hakata,“ ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe poolt- ja vastuargumente riiklikele üürikorteritele pikemalt
Äripäevast.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?