Jaga lugu:

Omanike Keskliit: üürimajade programm on kui lubamatu riigiabi

Riik peaks Omanike Keskliidu juhatuse liikme Tõnu Toompargi hinnangul esmase prioriteedina üle vaatama üüriregulatsiooni.  Foto: Raul Mee

Omanike Keskliidu volikogu hinnangul on kavandatav riigi üürimajade programm sekkumine vabasse konkurentsi ja turumajandusse.

Kinnisvaraomanikud on aastasadu ehitanud Eesti linnadesse tuhandeid üürimaju eesmärgiga teenida sellest õiglast tulu, kinnitab keskliit. Omanikud soovivad, et riik oma suure rahakotiga ei tule mõjutama üüriturgu ja hindu seal, kus on üüriturg toimib. Maju saab ehitada sinna, kus majandus seda vajab  ja mitte lootuses, et teeme majad ja küll siis tuleb ettevõtlus. Riigi sekkumine on põhiseaduse kohaselt õigustatud juhul, kui erasektor ei suuda ühiskonnas vajalikke ülesandeid täita. Omavalitsustele tehtavad rahasüstid ei tohi olla keelatud riigiabiks konkurentsi moonutamiseks.  

Riik peaks Omanike Keskliidu juhatuse liikme Tõnu Toompargi hinnangul esmase prioriteedina üle vaatama  üüriregulatsiooni, mis on liiga imperatiivne ja välistab kokkuleppeid. Üüriõigus vajaks sarnaselt paindlikumaks muutmist nagu tehti tööõigusega masu ajal. Riik võiks kohalikke omavalitsusi toetada  uute elamute rajamiseks vajaliku taristu väljaehitamisel, kuna planeerimisseaduse kohaselt on just see omavalitsuse ülesanne ning anda omavalitsustele üle maavaldusi nende arengu tagamiseks.

Omanike Keskliit toetab riigi samme olemasoleva elamufondi renoveerimise toetamisel. Liidu arvates vajab riigi elamumajandus uut arengukava ning strateegilisteks aruteludeks tuleks ettevõtlusministril taas kokku kutsuta  Riigi Elamumajanduse Nõukogu, mis pole aastaid toiminud. 

Eesti Omanike Keskliit on ligi 64 000 kinnisvaraomanikku ühendav Eesti suurim vabaühendus.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee