Teisele ringile: Porkuni mõis odavamalt müügis

Seekord on hinnaks veidi vähem kui pool miljonit.  Foto: Arno Mikkor

Kui veel mõned aastad tagasi müüdi Lääne-Virumaal asuvat mõisakompleksi läbi kinnisvarabüroo 640 000 euro eest, siis nüüd on enampakkumise alghinnaks 480 000 eurot.

RKASi müügijuhi Märt Mäe selgitab, et praeguse Porkuni mõisa enampakkumise alghinna määramisel võeti aluseks mõne aasta tagune hindamisakt. „Toona prooviti mõisale leida uus peremees pisut kõrgema algmaksumusega,“ tunnistab Mäe. Tollal spekuleeriti ajakirjanduses, et mõisakompleksile on tõsine ostuhuviline olemas, ent tehinguni siiski ei jõutud.

Avaliku kirjaliku enampakkumise teel Tamsalu vallas Porkuni külas müügis olev kinnistu koosneb kokku viiest katastriüksusest, sisaldades  muu hulgas kokku ligi 70 ha maatulundusmaad. Kinnistul on asub ka veekogude alust, ühiskondlike ehitiste ning üldkasutatava sihtotstarbega maad, millel asub mitmeid ehitisi, sealhulgas mõisa tall(karjalaut-köök), töökoda(mõisa tõllakuur), garaaž-lagu(mõisa ait). Kõige väärtuslikumaks on kindlasti 1874. aastal valminud esinduslik historitsistlik kiviehitis - tiigikaldal asuv mõisa peahoone. Hooned moodustavad kokku terviku ning neil on vaieldamatu ajalooline väärtus.

Mida saaks potentsiaalne ostja mõisahoonega RKASi hinnangul teha, millist kasutusotstarvet mõisale leida? „Kuna tegemist on üsna suure objektiga (kinnistute pind kokku enam kui 760 000 m²), siis on võimalusi palju. Näiteks mõned katastriüksused lõigatakse lahti ja kohalik põlluharija saab osta põllutüki ja metsamees metsamaa. Olemasoleva hooned võib kohandada vaba-aja keskuseks ja majutuskohaks. Samas on enamus huvilisi käinud seda vaatamas siiski pigem sooviga väärikas mõisakompleks taastada kui elutöö ning investeeringu tagasi teenimise kiirus on olnud teisejärguline,“ selgitab RKASi müügijuht Märt Mäe.

Pakkumused mõisakompleksi ostuks tuleb esitada Riigi Kinnisvara ASile  hiljemalt 21. juuniks. Alghinnast madalama hinnaga tehtud pakkumus ei vasta enampakkumise tingimustele.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806