Valitsus kinnitas ülikoolide ja teadusasutuste arenguprogrammi ASTRA investeeringute kava, millega toetatakse seitsme teadus- ja õppehoone ehitamist või renoveerimist kokku 54,1 miljoni euroga. Toetust saavate hoonete seas on näiteks nii Kunstiakadeemia peahoone kui ka Muusikaakadeemia saalikompleks.

- Kunstiakadeemia uue hoone kohta on korraldatud läbi aastate mitmeid konkursse.
- Foto: Arno Mikkor
Eesti Kunstiakadeemia saab arenguprogrammist uue peahoone rajamiseks 15 miljonit eurot. Samuti saab 15 miljonit eurot Tartu Ülikool IT-Keskuse ehitamiseks. Sisekaitseakadeemia Tallinna õppekompleksi rajamist rahastatakse 13,5 miljoni euroga. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi rajamiseks eraldatakse programmist 4 miljonit eurot.
Lisaks toetatakse Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna katsehalli renoveerimist 3,77 miljoni euroga. Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudihoonekompleksi rekonstrueerimiseks antakse 2,07 miljonit eurot. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juurdeehituseks on plaanitud 750 tuhat eurot.
"Investeering modernsesse taristusse annab ülikoolidele ja teadusasutustele ka tõuke kulutada rohkem õppe- ja teadustöö sisule ja inimestele ning tõsta rahvusvahelist konkurentsivõimet," tõdes haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi.
Kokku taotles toetust 14 asutust 15 objekti jaoks. Otsused tegi SA Archimedese juures töötanud hindamiskomisjon, kuhu kuulusid eksperdid avalikust sektorist, ülikoolidest ning ettevõtlusest. Hindamise järel toimusid läbirääkimised ettepanekute esitajatega. Kõik asutused panustavad ka ise hoonete ehitamisesse.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?