Kuhu on kõige mõttekam oma käsitööõlle pruulikoda ja degusteerimissaali rajada, et sihtrühm ja asukoht äri soosiks?
Nendele ja teistele sarnastele küsimustele vastab ruumianalüüs, kirjutab Statistikaamet oma blogis.
Statistikaamet näitas Tallinna Ettevõtluspäeva raames asukoha valimist käsitööõlle pruulikojale ja degusteerimissaalile, kus sihtrühma puhul on ette antud järgnevad parameetrid: „mehed ja naised, 18–55-aastased, kenad, vabad ja abielus, võib lapsi olla, elab pigem linnas, töö on hea, loominguline ja tasuv, auto on „räim“, pigem sõidab rattaga, puhkavad tihti ja palju, rõivad on disainerilt ja kaltsukast, hobid on discgolf, rattasõit ja käsitööõlu, haridustase on kõrgharidus“. Lisaparameetrina tuli arvestada ka turistide osatähtsust Tallinnas.
Esmalt kaardistas Statistikaamet sisendandmed. Edasi valmis neli Tallinna kaarti, mis ühendati. Ruumianalüüsi tegemise detailset kirjeldust saab vaadata
siit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.